Народний депутат від Слуги народу Ірина Верещук заявила, що проект закону про внесення змін до кримінально-процесуального кодексу безсумнівно буде прийнятий.

А ті зі “Слуги народу”, хто будуть проти, на її думку, можуть уже скласти повноваження. Про це вона заявила в інтерв’ю.

Коментуючи зняття депутатської недоторканності, депутат зазначила, що на цей крок вона йшла свідомо:

“Якщо хтось із моїх колег думав, що ми це проголосували для проформи, то ні – ми йдемо далі й робимо те, що хочуть люди. І я переконана , що ми повернемося до цього законопроекту і проголосуємо його”.

На її думку, депутати від Слуги народу знали, куди йшли і повинні пам’ятати про передвиборчі обіцянки.

“Таке голосування буде для них тестом. І це повинно мати пояснення. Не можна пообіцяти, а потім робити вигляд, що ми цього не говорили. У 9-му скликанні так не буде, і якщо хтось цього не розуміє, то краще зараз скласти повноваження”, – підсумувала Верещук.

До слова, як заявила Верещук, народні депутати із партії “Слуга народу”, які порушили регламент Верховної Ради й проголосували за законопроєкти у парламенті замість своїх колег, досі не склали мандат, тому що з приводу цього питання немає юридичного механізму.

“Тому що дійсно немає поки юридичного механізму, ми внесли законопроєкт, але депутати з інших фракцій нас гостро за це критикують. А зараз немає іншого механізму крім морального. Ми сказали: “складіть мандати”. Вони відповіли: “Не складемо”. Ну що, ми будемо бити їх?” –пояснила політик.

Наголошується, що депутати-порушники, відповідаючи на питання, чому вони не складають мандат, адже підписували меморандум, сказали, що це не юридичний документ і для цього немає правових підстав.

Додамо, що нардепка зазначає – в Україні наразі легально видобуває бурштин лише одна компанія.

“За стільки років є єдина компанія, яка отримала ліцензію на видобуток бурштину. Я не буду її рекламувати, можете подивитися в реєстрах. Жінка-власниця отримала ліцензію 10 років тому і постійно проходить сім кіл пекла, відстоюючи право на легальний бурштин. Тим бурштином користуються всі президенти, коли готують подарунки за кордон, цей бурштин показують на усіх виставках – єдиний, який має паспорт і дозвіл на експорт”, – розповіла нардепка.

Верещук також повідомила, що цю компанію сьогодні включили до складу експертів, які зараз консультують уряд і займаються розробкою законодавства щодо легалізації видобутку бурштину.

“Я бачила це у Facebook, і мені радісно, ​​бо вони знають, як це робити. Головне тепер – політична воля. І вона у нас є”, – підсумувала вона.