В інтерв’ю відомому українському журналістові Дмитру Гордону президент Білорусі Олександр Лукашенко, обговорюючи тему окупованого Криму, заявив, що українська влада “безладно ставилися до території”, в той час як необхідно було зайняти жорстку позицію.

 

«Ви безладно і безглуздо ставилися до території, поставилися до Криму. Я сам часто ставив себе на місце ваших керівників. Якби в мене навіть клаптик землі спробували забрати – звичайно (воював би, – НВ). Там би лягли вже тисячі людей. Крим – перлина! Це ж твоя земля, твої люди – як ти міг не воювати?».

Гордон відповів, що Олександр Турчинов, який в той час тимчасово виконував обов’язки президента, сказав йому, що Україні «було нічим обороняти Крим».

 

«Хіба не було пістолетів і автоматів? Не було артилерії в Криму?» – парирував Лукашенко.

“Там були люди, які прийшли захопити твою територію! Стріляти – це остання справа. Він же до стрілянини нічого не зробив. Він повинен був їх затримати – вручну, врукопашну, з лопатами, з ножами, з палицями… Але коли неможливо – тоді бери зброю і стріляй».

На думку Лукашенка, «здати Крим могло лише керівництво країни». Він підкреслив, що якби тоді українська влада зайняла жорстку позицію, «не було б ніякої стрілянини».

«Щоб стріляти в росіян, треба, щоб вони в тебе почали стріляти. Ніколи росіяни не почали б в Криму стріляти. Але “зелені чоловічки” висадилися і пішли до перешийку… під ваші оплески. Оточили кілька ваших баз – а ви навіть не повилазили з цих баз. Хіба так захищають свою землю?» – додав білоруський президент.

Нагадаємо, президент Білорусі зустрівся з Дмитром Гордоном 5 серпня, спілкування журналіста і політика тривало більше 2 годин.