Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відреагував на перший випадок «кнопкодавство» у парламенті дев’ятого скликання.

Як повідомлялося, в порушенні статті 84 Конституції України було викрито скандального прокремлівського мажоритарника-самовисуванця з Донецької області Олександр Ковальов, який під час Революції Гідності вивозив бійців Беркута.

«Вчора, 10 вересня, на ранковому засіданні під час голосування за президентський законопроект про імпічмент громадським рухом Чесно зафіксовано перший випадок „кнопкодавства“ у Верховній Раді України дев’ятого скликання. З чим я вас і вітаю. На жаль», — прокоментував Разумков вчинок Ковальова.

У зв’язку з цим він висловив надію, що незабаром це явище у Верховній Раді стане неможливим.

«Я сподіваюся, що після того, як ми приймемо всі необхідні закони, які ми з вами обіцяли народу, це вже буде неприпустимо і неможливо», — додав спікер.

Як відомо, депутат-мажоритарник з Донецької області проголосував за себе і за нардепа Єфімова. Журналістам, які просили прокоментувати інцидент, Єфімов сказав, щоб від нього відстали.

У Верховній Раді IX скликання у вівторок, 10 вересня, зафіксований перший випадок кнопкодавства. У ньому громадський рух Чесно викрив позафракційного нардепа, мажоритарника-самовисуванця з Донецької області Олександра Ковальова.

Судячи з відео, Ковальов тиснув кнопку на місці іншого позафракційного мажоритарника з Донецької області – Максима Єфімова.

У результатах голосування навпроти прізвища Єфімова зазначено, що він голосував “за”. У коментарі Ковальов спочатку спростовував факт кнопкодавства, але після перегляду відео, фактично, визнав, що порушив Конституцію (ст. 84).

“Ставлюся до кнопкодавства дуже негативно… Там видно, що я кнопку натиснув? Погано, дуже жахливо… Якщо взяти систему зважування гріхів, що порушено за якісь періоди, то нехай це буде най-найменший гріх, бо вже порушено більше… Якщо вже боротися за Конституцію, то давайте з більшого боротися, а кнопка… “, – заявив депутат.

У той же час, Максим Єфімов на питання громадських діячів, чому Ковальов голосував за нього, почав відбуватися жартами:

Магія була в тому, що я заліз під ручку і натискав на кнопку… Я був під столом і натискав на кнопку. Відчепіться від мене, будь ласка”, – сказав Єфімов.

Олександр Ковальов був обраний в окрузі №51 у Донецькій області. Велика частина округу розташована на непідконтрольній Києву території, тому вибори там відбулися тільки на двох ділянках у прифронтовому селищі Зайцеве Бахмутського району. 51-річний Ковальов переміг, отримавши лише 220 голосів (33%), що є найменшою кількістю голосів, відданих за мажоритарника-переможця в історії українських виборів.