Збройні Сили України тримають оборону на Куп’янському напрямку та інколи відкидають російських окупантів.  

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі одного з українських каналів. 

За її словами, загарбники хочуть вибити українські підрозділи з панівних висот у районі Куп’янська. 

“Їхнє ключове завдання — відволікти наші сили з Бахмутського напрямку, де йде успішний наступ. Розпорошити війська”, — сказала Маляр. 

Вона наголосила, що на даній ділянці фронту ворог постійно атакує, проте Сили оборони відбиваються і навіть іноді відкидають росіян, завдаючи їм великих втрат. 

“Цього тижня втрати у них були такими ж, як під час найважчих боїв за Бахмут”, — наголосила заступниця міністра. 

В той же час, за даними військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив”, полковника запасу ЗСУ Костянтина Машовця, на Куп’янському напрямку у російських окупантів щось почало “не складатись”.  

Експерт заявив, що ще вчора чекав на поновлення атак підрозділів 15-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр) противника з дирекції с.Сергіївка – с.Новосергіївка, але цього не сталося. 

“Більше того, передові підрозділи противника, відійшовши з с.Надія, почали закріплюватися на схід від неї, а в напрямку на с.Ковалівка навіть трохи позадкували. Однак, на мою думку, я думаю, найближчим часом противник з позицій на своєму плацдармі на р.Жеребець, який тягнеться від с.Сергіївка до с.Нововодяне, силами 15-ї та 21-ї омсбр таки відновить атаки”, – пише Костянтин Машовець. 

Військовий оглядач вважає, що найбільш вірогідними для окупантів будуть три дирекції: у бік с.Первомайське (на північ від дороги Сватове – Борова), у бік с.Островське (або у бік Островських ставків), а також на с.Твердохлібове. 

“Північніше, вочевидь, противник продовжить “метушню” навколо с.Стельмахівка і району на південь від неї (рубіж М’ясожарівка – Андріївка). Ну і очевидно, “весела парочка” у вигляді 7-го мсп і 27-ї омсбр противника також спробують, нарешті, взяти “набридливе” с.Новоселівське. Думаю, вони цю “проблему” спробують вирішувати за допомогою атак з півдня (від с.Кривошіївка, вздовж дороги на Куп’янськ), ну і звичайно – у бік с.Берестове, на північ від с.Новоселівське”, – додав експерт. 

Нагадаємо, що Ганна Маляр напередодні розповіла, що протягом минулого тижня на цих напрямках між нашими та ворожими військами відбулось понад 170 боїв.  

На Куп’янському напрямку противник штурмував та здійснював пошук слабких місць в нашій обороні.  

Активно намагався наступати в районах південніше Новоселівського з метою витіснення наших підрозділів за бар’єрний рубіж річки Оскіл.  

Але безуспішно. Наші сили оборони потужно стримують ворожі війська.  

На Лиманському напрямку противник також намагався наступати вів дії з метою витіснення наших військ в районі Серебрянського лісу.  

Всі дії ворога безсуспішні.  

️На Бахмутському напрямку ворог протягом тижня всіма силами намагався зупинити наш наступ, але наші оборонці поступово просувались.  

Звільнена площа на Бахмутському напрямку загалом складає 37 кв.км. 

За тиждень звільнено 2 кв.км . 

️На Авдіївському, Мар’їнському напрямках противник зосереджував основні зусилля на веденні наступальних дій з метою встановлення повного контролю над населеним пунктом Мар’їнка та оточення населеного пункту Авдіївка – успіху не мав.  

Під щільним вогнем авіації та артилерії Сили оборони України звільнили населений пункт Старомайорське Донецької області. 

️На Півдні Сили оборони України продовжують ведення  наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках.  

На напрямку Мала Токмачка, Роботине Запорізької області мали успіх, закріплюються на досягнутих рубежах. 

Звільнена площа складає 204,7 кВ. Км. Збільшено за тиждень на 12,6 кВ.Км. На вказаних територіях тривають заходи з розмінування місцевості.