Рішення Кремля оголосити часткову мобілізацію, є нічим іншим, як черговою спробою знищити Україну та змінити її кордони.

Про це пише Reuters.

Коментуючи часткову мобілізацію у Росії, за словами прем’єра Польщі Матеуша Моравецького, таким чином Москва робить чергову спробу змінити кордони України, однак союзники Києва зроблять усе можливе, аби допомогти країні захистити себе.

“Ми зробимо все можливе з нашими союзниками, щоб НАТО ще більше підтримало Україну, щоб вона могла захистити себе”, – заявив Моравецький.

Прем’єр додав, що світ не повинен допустити захоплення України Росією.

“Повідомлення про часткову мобілізацію підтвердилися, Росія намагатиметься знищити Україну і захопити частину її території. Ми не можемо цього допустити”, – додав прем’єр.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда, який бере участь у спільних дебатах 77-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку заявив, що  фіктивні “референдуми”, організовані Росією на окупованих територіях України, є знущанням з демократії.

Президент зазначив, що полякам, особливо старшого віку і тим, хто знає історію своєї країни, не потрібно розповідати, “чого варті референдуми, організовані Росією на її окупованих територіях”.

“Вони нічого не варті. Правда в тому, що результат вирішується в Кремлі, а не голосуванням. І тут не має особливого значення, як голосують ті, хто взагалі візьме у них участь. Результат буде таким, який запланують у Кремлі”, – підкреслив Дуда.

Президент Польщі висловив сподівання, що ніхто у світі ніхто не надасть цим “референдумам” значення, оскільки “довіра до цих дій та результатів просто дорівнює нулю”.

Він запевнив, що “Польща в жодному разі не визнає їх міжнародно-обов’язковими”.

Нагадаємо, 20 вересня окупанти майже одночасно озвучили дати проведення псевдореферендумів щодо незаконного приєднання до Росії захоплених росіянами частин Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької областей. Ці фейкові заходи заплановані з 23 по 27 вересня. Російські біржі на цю інформацію відреагували різким падінням акцій. 

Окрім того, Дуда під час виступу на 77-й Генасамблеї ООН порівняв політику путіна з Голодомором.

«Від самого початку вторгнення росія умисно й цинічно знищувала посіви, сільськогосподарське обладнання», – сказав президент Польщі.

Він підкреслив, що через це врожай суттєво зменшився, адже росія захопила 22% сільськогосподарських угідь України. За попередніми оцінками, цього року Україна збере на 35% менше зерна «від того, що давала ця житниця значної частини світу».

Дуда констатував, що від таких дій росіян страждає не лише Україна, а й інші держави, які потребують українського зерна. І саме це, за його словами, є економічною зброєю, яка найсильніше  б’є по Африці та Близькому Сходу.

«Я достатньо довго займаюся політикою, аби бути наївним у цьому питанні. Ми бачимо цілеспрямовану й свідому політику. Це катастрофа за допомогою голоду, спровокована росією», – переконаний Дуда.

У цьому зв’язку він звернувся до міжнародної спільноти: «Ми зобов’язані не допустити, щоб у ХХІ сторіччі хтось свідомо й цинічно викликав штучний голод з метою досягнення своїх політичних цілей, як це робив сталін у 1930-х роках».

Польський лідер акцентував, що «бачить необхідність створення механізмів покарання» для притягнення до відповідальності винних у порушеннях міжнародного права, «тих, хто свідомо знищує посіви». Він додав, що росія веде війну не лише проти України, а й проти спільних цінностей усього людства.

«Цю війну, як решта сучасних конфліктів у світі, агресор повинен програти. І в цьому конкретному випадку агресором є російська держава. Ба більше, агресор уже певною мірою програв, не зумівши підкорити вільний народ (України – ред.), зломити його дух»,- наголосив президент Польщі.