Глава держави Володимир Зеленський поділився прекрасними новинами — він наголосив, що Україна найближчими тижнями підпише меморандум з Міжнародним валютним фондом. Про це президент країн розповів в ході телефонних переговорів з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем.

Український лідер запевнив очільника ООН, що офіційний Київ знаходиться и в постійному діалозі з Міжнародним валютним фондом.

“Впевнені, що найближчими тижнями знайдемо повне розуміння й підпишемо меморандум про розширену програму. Паралельно ми ведемо переговори зі Світовим банком та іншими партнерами щодо фінансування у ці складні часи. Нам потрібні гроші на підтримку малого та середнього бізнесу та на підтримку нашої економіки”, – наголосив український лідер.

Окрім того, політики детально обговорили ситуацію, що наразі склалася на Донбасі. Володимир Зеленський позитивно оцінив заклик глави ООН до негайного глобального припинення вогню, підкресливши, що Україна була однією з перших держав, яка його підтримала.

Також український лідер закликав сторону ООН розпочати підготовку дієвого плану заходів Організації Об’єднаних Націй із залучення інвестицій для відновлення Донбасу після його деокупації.

Окрему увагу було приділено темі звільнення незаконно утримуваних українців на Донбасі, у Криму та в Росії.

«Просимо посприяти у залученні можливостей ВООЗ для координації співпраці українських фахівців-вірусологів, які працюють над вакциною проти вірусу, з іноземними партнерами для консолідації відповідних міжнародних зусиль», – наголосив Президент України.

Володимир Зеленський привернув увагу Генерального секретаря ООН до спроб використання кризи з вірусом з політичною метою, коли простежуються намагання штучно прив’язати питання зняття санкцій до заходів, необхідних для боротьби з епідемією.

В ОПУ зазначають, що сторони вже домовилися про продовження діалогу, зокрема про візит Генерального секретаря ООН до України після стабілізації ситуації навколо пандемії.

Варто нагадати про те, що український уряд отримав позитивний відгук від МВФ та вже чекає на перший обіцяний транш. Як відомо, для угоди про нову програму макрофінансової допомоги на 5,5 мільярда доларів МВФ вимагала виконати два prior actions: прийняття закону про ринок землі і проект закону про екс-власників збанкрутілих банки.

30 березня Верховна Рада у першому читанні підтримала “антиколомойський” законопроєкт №2571-д щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності. 31 березня Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Глава держави Володимир Зеленський нещодавно наголосив, що Україна розраховує на збільшення програми з Міжнародним валютним фондом до 8 мільярдів доларів, а спільно від Світового банку, МВФ та ЄБРР Україна може отримати “щонайменше” 10 млрд дол.ф