Народному депутатові від “Опозиційної платформи — За життя” Іллі Киві 3 квітня оголосили підозру через напад на чоловіка у ресторані в центрі Києва.

Про це “Слідству.Інфо” повідомив начальник одного з департаментів Державного бюро розслідувань Олександр Панов.

“Сьогодні народному депутату Іллі Киві оголошено підозру в умисному заподіянні важкого тілесного ушкодження”, — повідомив Олександр Панов.

Мова йде про бійку в одному з ресторанів у центрі Києва, яка відбулася 22 січня. Тоді нардеп Кива вдарив головою в обличчя іншого чоловіка. Як повідомляли медіа, тоді від удару постраждав ветеран війни на Донбасі Михайло Майнман.

За словами Панова, після цього Киву неодноразово викликали в ДБР для вручення підозри — зокрема, 28 лютого та 2 березня, однак той так і не з’явився. Також у прокуратурі намагалися через суд змусити Киву прийти для вручення підозри, однак судді відмовили. Тоді Киву спробували викликати для вручення підозри ще раз — на 6 квітня.

Та сьогодні, як розповів службовець ДБР, Кива сам з’явився в Офіс Генерального прокурора, де йому таки повідомили про підозру. “Оскільки народний депутат відмовився отримати в руки будь-яке повідомлення, розписуватися у повідомленні про підозру, йому оголосили це повідомлення під відеозапис”, — каже Панов.

Сам Кива в ефірі одного з телеканалів заявляв, що він приходив на прийом до генпрокурорки Ірини Венедіктової. Однак там його начебто зустрів “спецназ ДБР”, де йому “намагалися вручити підозру”. Також нардеп заявляв, що він не є підозрюваним, бо відмовився підписувати документ.

Однак, за словами правоохоронця, нардеп сказав неправду.

“Він набуває статусу (підозрюваного, — РЕД.) з моменту повідомлення йому про підозру. Якщо особа не хоче отримувати сам текст повідомлення або розписуватися в цьому повідомленні, це його право. Ніхто не порушував його процесуальні права”, — сказав Панов.