Росія заблокувала обмін полоненими, вимагаючи повернути кума Путіна у Тристоронню контактну групу. Кремлю дуже потрібен Віктор Медведчук – це гарний козир для України.

Про це заявив представник української делегації у ТКГ Сергій Гармаш в ефірі 24 каналу. Він вважає, що наразі Україна збирає свої козирі.

“Думаю, ми збираємо козирі, враховуючи кримінальні справи щодо Медведчука та нещодавно затриманого Косяка. Якщо Росія проявить до них інтерес і заявить їх на обмін, зокрема Косяка, як громадянина Росії, то Україна розгляне це питання”, – зазначив Гармаш.

Як відомо, на сьогодні Росія ставить питання щодо консульського доступу до Косяка.

“Це означає, що Росія фактично визнає його громадянство. Однак вони офіційно не звертаються щодо підтвердження його громадянства”, – сказав Гармаш.

“Ми не визнаємо громадянства, виданого незаконних шляхом жителям ОРДЛО. Тут є юридична колізія, але вона насамперед стосується Росії. Україна розглядатиме це питання, коли буде офіційне звернення – тоді прийматимемо рішення, що робити з Косяком”, – додав він.

Нагадаємо, Володимир Зеленський припускав, що Україна може розглянути обмін Медведчука на полонених у Росії. Однак сам кум Путіна заявив, що не хоче цього.

Варто зазначити, що Україна вже давно сформувала списки на обмін полоненими, але у Кремлі затримують процес. Якщо російська сторона і начебто подає списки, то більшість людей у переліку просто фейкові, – повідомляє 24 канал.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомляла, що станом на квітень 2021 року в полоні на тимчасово окупованих територіях Донбасу перебувають 280 українців. Більшість з них – цивільні.