Стефанчук розповів, які очікуються серйозні зміни у роботі Ради. Зокрема, він наголосив, що при парламенті має бути створена дослідницька служба.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук анонсував комплексний перегляд Регламенту парламенту.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ВР.

Як відомо, Стефанчук провів онлайн-зустріч із колишнім президентом Європейського парламенту Петом Коксом. Сторони обговорили програму та визначили пріоритети восьмої зустрічі в межах Діалогів Жана Моне в Європарламенті. Йшлося про майбутню модернізацію Верховної Ради та Регламенту, продовження реалізації парламентської реформи, а також подальшу ефективну співпрацю між українським та європейським парламентами.

Серед важливих кроків у питанні модернізації структури парламенту Стефанчук назвав насамперед створення при ВР дослідницької служби, яка повинна, зокрема, займатись якісною підготовкою найскладніших і найважливіших для держави законопроектів.

Також важливим у подальшій роботі стане закон про парламентську службу: забезпечення Апарату ВР відповідними правами і гарантіями, максимальна деполітизація органу; створення єдиного кодексу парламентської етики; модернізація Регламенту.

“Настав час комплексно переглянути питання Регламенту, який би дав можливість забезпечити права опозиції та коаліції і разом – життєдіяльності парламентського органу”, – додав голова парламенту.

Кокс наголосив на тому, що модернізація Верховної Ради та Регламенту є пріоритетною, і європейські колеги відкриті до ефективної співпраці.

Зауважується, що у зустрічі також взяли участь представники Європарламенту, зокрема провідний член Європарламенту з підтримки демократії Міхаель Галер, а також директор НДІ в Україні Ієн Вудвард, представники Діалогів Жана Моне.