Військове керівництво Сполучених Штатів Америки розуміє стратегію ЗСУ в Бахмуті. Українські війська діють надійно, російські окупанти залишаються на захоплених позиціях. Сили оборони України мають можливості для переходу до наступної фази війни. Про це заявили в Міноборони США. 

Як повідомили в Пентагоні, відомство перебуває в постійному контакті з військовим командуванням України, ЗСУ та політичним керівництвом з питання ситуації в Бахмуті і розуміє стратегію, якої дотримується українська армія. 

“Ми абсолютно точно спостерігаємо спустошливі втрати в живій силі, які переживає Росія, коли сили Вагнера, по суті, кинуті в м’ясорубку, а російські війська зафіксовані на позиціях через надійну українську оборону”, – сказав представник американського Міноборони. 

Також він додав, що у сил оборони України є потрібні військам озброєння і можливості для переходу до нової фази війни. 

“І тому, безумовно, ми розуміємо стратегію України. І ми абсолютно впевнені, що у них дійсно є обладнання, яке їм потрібно. І оскільки ми допомагаємо їм виставити недавно навчені війська, у них дійсно є можливості, щоб бути спроможними перейти до наступної фази на полі бою”, – підкреслили в Пентагоні. 

Тож ні для кого не секрет, що Україна готується до контрнаступу. Про нього всі говорять, але достеменно невідомо, коли він розпочнеться. Чому так відбувається, пояснив міністр оборони Олексій Резніков. 
 
В інтерв’ю New Voice Олексій Резніков наголосив, що з українцями намагаються “максимально відверто комунікувати”. Водночас слід розуміти, що оборонне відомство не може розкривати усіх планів. 
 
Зокрема, мовиться про плани, пов’язані з таємницею певного стратегічного завдання. Це роблять для того, щоб російські загарбники не знали, що робитиме ЗСУ. Слід розуміти, що ворог за всім пильно стежить та намагається зрозуміти, що на нього очікує. 

Тому ми кажемо: так, контрнаступ буде, його задача послабити оборону ворога, в певних місцях її прорвати, використовуючи сучасну техніку. Але точні дати ми не скажемо, адже є багато факторів, 
– наголосив Резніков. 

Зокрема, мовиться про погодні умови, стан того ж ґрунту. На контрнаступ впливає низка чинників. Тому, наголосив Резніков, у Генштабі оберуть оптимальний час, як це свого часу відбулося, до прикладу, на Харківському напрямку. 

Про те, що не лише особовий склад і техніка є необхідними умовами для початку контрнаступу, а й відповідна погода, яка дозволить цій техніці проїхати, сказав і офіцер 1 бригади спецпризначення імені Івана Богуна Збройних Сил України Тарас Березовець в коментарі 24 каналу. 

На його думку, аби земля достатньо прогрілася, потрібно ще декілька тижнів 

Ми знаємо, що в Україні, як правило, тепла й суха погода настає вже після Великодня. Великдень християни західного обряду святкуватимуть вже 9 квітня, а християни східного обряду – 16-го, 
– підкреслив Тарас Березовець. 

Тож загалом він прогнозує можливість початку контрнаступу орієнтовно на кінець квітня. Втім, це ще залежатиме від того, чи буде на цей час тепла погода. 

“Якщо вона достатній час протримається, то на кінець квітня – початок травня, я думаю, будуть найбільш сприятливі погодні умови для проведення будь-яких серйозних масштабних операцій”, – резюмував офіцер ЗСУ. 

Тож наразі завдання український військових залишається на етапі підготовки до успішної контрнаступальної операції і пришвидшувати хід подій абсолютно не логічно. Генеральний штаб ЗС України підбере найкращий час, аби завдати ворогові нищівної поразки та відвоювати наші законні території.