Росіяни отримали по зубах на Лиманському напрямі та відкотилися.

Про це розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.

Відповідаючи на запитання, чому, за даними Генштабу, минулої доби на Лиманському напрямку обійшлося без російських штурмів в напрямку Куп’янська було більше 15 атак РФ, речник нагадав, що позавчора окупанти намагалися там проводити наступальні дії, але зіткнулися з потужним опором. Сил оборони України та потужні вибухові загородження.

«Вони й самі неодноразово повідомляли, що їхньому наступу заважає щільна мінно-вибухова смуга, яку не так просто пройти їхній техніці та піхоті. Крім того, звичайно, і фортифікаційне обладнання там досить надійне. У нас потужний укріпрайон на цьому напрямку, тому противник, отримавши по зубах, відкотився зараз назад для перегрупування, відновлення своїх втрат, можливо, переоцінки своєї тактики», – сказав Євлаш.

Однак, за словами спікера ЗСУ, це ненадовго, і, швидше за все, за кілька днів чи навіть раніше росіяни відновлять наступальні дії на Лиманському напрямі.

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко пояснив, чому для активізації атак росіяни обрали осінньо-зимовий період.

«Влітку вони намагалися, їм не вдалося, ми відбили атаки на Куп’янському напрямку. Потім вони зібралися з новими силами, ввели 25-ту резервну армію на Схід та активізували бойові дії. Чому взимку на Сході? Просте пояснення: Схід – це така ділянка, де можна вести бойові дії упродовж всього року, неважливо, які там погодні умови. На Півдні дещо інакша ситуація, там активно важку техніку та зброю не застосуєш», — сказав він в інтерв’ю.

Також за його словами, , якщо вони втрачають територію на Півдні, то вони її вже не повернуть. На Сході ж вони розцінюють все з тієї точки зору, що навіть якщо якась територія втрачена, тривають важкі бої, то все одно якусь територію з часом можуть повернути. Тому Схід. Там — концентрація їхніх сил та засобів.

Експерт розповів, наскільки добре росіяни забезпечені озброєнням, якщо вирішили активізуватися.

«На сьогодні вони відчувають певні проблеми виключно з танками на деяких напрямках і важкою технікою. З точки зору підтримки живої сили, вона в них поки що є. Що стосується артилерії, де її не вистачає, намагаються компенсувати авіацією. Тому в найближчий період – від декількох тижнів до декількох місяців – сил та засобів їм достатньо. Але якщо вони будуть втрачати за одну атаку по кілька десятків одиниць важкої техніки, то ці засоби будуть швидко знищені, і вони не зможуть на них розраховувати», — заявив аналітик.

На його думку, нинішня активізація на східному фронті – це лише початок.

«Я думаю, що так. Проте, знову ж таки, ситуація, яку ми зараз бачимо під Авдіївкою, такою ж і залишиться. Більше навряд чи щось відбудеться. Навряд чи у ворога з’являться нові можливості влаштувати якийсь величезний, масштабний наступ на всіх ділянках. Але якусь ділянку вони виберуть для того, щоб намагатися там сковувати і стягувати наші підрозділи. Зараз вони визначили такою ділянкою Авдіївку, тому що у них там було певне тактичне положення, яке давало їм можливість відновити ці дії. На загал, з точки зору масштабних дій, може бути один-два напрямки. А з точки зору локальних місцевих боїв, вони можуть бути в різних точках на Сході, по всій довжині фронту», — пояснив Мусієнко.

Він переконаний, що ці бої відбуватимуться там, де є концентрація сил.

«Вже визначені ці напрямки. Це Лиманський напрямок, Бахмут, Авдіївка, можливо, Мар’їнка. І, можливо, окупанти шукатимуть шляхи маневрувати в районі Вугледару. Тобто, ворог намагатиметься «промацувати» наші лінії оборони з метою визначення, де їм краще вести наступальні дії. Думаю, що наші сили до цього готові. Оборонятися наші сили вміють дуже ефективно», — додав експерт.