Перший президент України Леонід Кравчук упевнений, що вибори на непідконтрольній території Донбасу можна буде провести вже в 2021 році, проте за умови його повної демілітаризації. Головною проблемою, яка може виникнути під час цього процесу є те, що з “відмашки” екс-президента України Петра Порошенка “був затверджений інший порядок – спочатку вибори, потім контроль над кордоном”.

Про це повідомляє телеграм канал Klymenko Time.

Перший президент говорить, що підготовлений українською стороною “план спільних кроків” для ТКГ містить пропозицію про повне припинення вогню і демілітаризації регіону на початку 2021 року. Якраз для створення умов проведення виборів по українському плану.

Згідно з ним, “не пізніше 31 березня 2021 року на території ОРДЛО повинні бути проведені місцеві вибори відповідно до Конституції та законів України, і з дотриманням стандартів ОБСЄ – Копенгагенського документа 1990 року”.

Тобто формулювання, як би, натякають на умови проведення виборів. А далі Кравчук якраз прямо заявляє, що після демілітаризації планується, що Україна … візьме під контроль кордон і забезпечить на непідконтрольній частині Донбасу “нормальну життєдіяльність”. Мовляв, складова безпеки є головною для того, щоб “рухатися вперед”.

І ось тут і закладена та сама стара і ключова проблема. Тому що по мінським домовленостям, на виконанні яких наполягає Росія, з відмашки Порошенко був затверджений інший порядок – спочатку вибори, потім контроль над кордоном.

Крім того, наша сторона буде наполягати на повному і безумовному доступі міжнародних організацій в регіоні, включаючи Міжнародний комітет Червоного Хреста. І Україна хоче це реалізувати до середини цього листопада. За такої умови, за оцінкою Кравчука, остаточне і взаємне звільнення військовополонених “всіх на всіх” має бути не пізніше 15 грудня 2020 року.

Що стосується амністії, Кравчук вважає, що важливо чітко врегулювати питання відповідальності для тих, хто брав участь в бойових діях, щоб не допустити покарання тих, хто не винен. За словами Кравчука, це повинно бути зроблено шляхом прийняття Радою необхідного законопроекту, який попередньо буде обговорюватися робочою групою ТКГ з політичних питань.

Цікаво подивитися, як на весь цей “план спільних кроків” відреагують в “ЛДНР” і в Росії. Поки, з урахуванням всіх останніх подій і заяв (з урахуванням тих же нових пунктів пропуску та точок розведення сил і засобів), схоже на те, що наша сторона надає “донбаському кейсу” прискорення. Але при цьому за своїм власним сценарієм, з урахуванням знову ж логіки “спочатку межа – потім вибори”. І у всьому цьому “ЛДНР” і Росія поки не роблять ніяких дій і не роблять публічних кроків.

“Що далі? Цілком можливо, що в разі, якщо в грудні зрушень не буде – Україна таки почне піднімати питання про неспроможність” Мінська “і говорити про необхідність інших форматів (привіт,” Будапешт”)”, – резюмують журналісти Klymenko Time.