Не секрет, що з початку повномасштабного вторгнення російських окупантів до України, у лавах Збройних сил України з’явилися угруповання свідомих росіян, які пліч-о-пліч стали на захист незалежності нашої держави. Серед них Башкирська рота, яка входить наразі до складу ЗСУ. 

Про це розповів радник Офісу президента Олексій Арестович у розмові з російським опозиціонером Марком Фейгіним.   

“Крім легіону “Свобода Росії”, який воює під Бахмутом… До речі, в контратаці, яка була кілька днів тому, вони дуже круто розметелили опорний пункт вагнерівців. В нуль зачистили. Молодці хлопці, не припиняють вражати. В нас Башкирська рота з’явилася. Вона не в легіоні, вона окремо в ЗСУ зараз. Але це вже ціла рота уродженців Башкирії. Вони набралися і захотіли бути національним підрозділом у складі. Ну, будь-ласка”, – розповів Арестович. 

Він також ствердно відповів на запитання Фейгіна, чи вітаються в Україні такі національні роти. Радник ОП додав, що на боці України воює зокрема і Тюркська рота з назвою “Туран”. 

Якщо розглядати подібні формування з росіян в українській армії на перспективу, то на думку Арестовича у майбутньому наприклад Легіон “Свобода Росії”, який діє зокрема на території країни-агресорки, може стати прикладом ефективної боротьби з путінським режимом.  

За словами Арестовича, саме із протестних антивоєнних малюнків і графіті на вулицях Росії розпочинається протестний рух. Зокрема, вже є і спалені автозаки.  

“Спочатку малюнки, потім підпал військкоматів, потім підпал науково-дослідницьких інститутів, які розробляють російську зброю. Це ж не поодинокі випадки”, — каже представник ОП. Арестович вважає, що перспективи легіону “Свобода Росії” будуть розвиватися в залежності від того, як українці з ними співпрацюватимуть. “Якщо говорити, що вони нелюди, негідники та тварини — то перспектив нема. Автозаки палять, військкомати палять. Там (у Росії. — Ред.) розгортається боротьба, і її набагато більше, ніж нам здається. Але потрібно казати, що вони — такі самі люди, як ми. Що у них є всі можливості бути вільними і Росія не приречена”, — переконаний він.  

За словами Арестовича, потрібно сформувати у росіян колективний образ ворога в особі Путіна і його режиму. 
 
Проте це не означатиме, що після перемоги України та повернення російських військових опозиціонерів на батьківщину, нашій державі можна розслабитися та надіятися на повністю мирне життя. За словами, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, збереження Росії в її сучасних кордонах загрожуватиме новою війною. 

«Завершення російсько-української війни – це не лише забезпечення територіальної цілісності української держави. Це не лише засудження і покарання міжнародних злочинців. Це не лише репарації. Найголовніше – уникнення загрози у майбутньому повторної агресії з боку Росії. Сьогодні немає необхідності штучно ділити Росію, як колись було з Німеччиною. Світ і Україна мають створити умови і надати можливість народам Росії, які живуть на власних землях, які в абсолютній більшості проти своєї волі були включені до складу Росії, щоб вони реалізували своє право на самовизначення», – заявив він. 
 
Рефат Чубаров переконаний, що у разі продовження існування Росії у сучасних кордонах призведе до повторної війни. 

«Через 10, 15, 50 років, але це знову буде загроза», – додав він. 

Тим часом у Росії наразі обговорення відділення народів і республік розцінюється як кримінальний злочин за статтею про порушення територіальної цілісності країни. Проте все може змінитися після перемоги України.