Росію чекають важкі наслідки за агресивні дії в Україні. На цьому наголосила віцепрезидент США Камала Гарріс у Варшаві під час зустрічі з главою польського уряду Матеушем Моравецьким, передає Укрінформ.
Без сумніву, що ми маємо спільний погляд на багато тем, особливо що стосується України. Ми готові захищати принципи, які є важливими для нас, як країн НАТО, зокрема суверенітет і територіальну цілісність, – підкреслила Гарріс.

Вона наголосила, що Вашингтон продовжуватиме підтримуватиме регіон східної Європи й Україну, зокрема “у питаннях безпеки й гуманітарної допомоги”.

Треба зробити усе можливе, аби бути переконаними, що росія заплатить високу ціну і нестиме важкі наслідки за свої агресивні дії,- підкреслила віцепрезидент США.

Своєю чергою Моравецький наголосив на важливості зміцнення східного флангу НАТО у світлі агресії росії в Україні. Він зазначив, що під час переговорів з віцепрезидентом США акцентується увага на збереженні суверенітету й територіальної цілісності України, оскільки українці боряться також за свободу усієї Європи.

Він подякував США за рішення щодо запровадження ембарго на російський газ і нафту, продаж яких допомагає росії нарощувати військовий потенціал.

Нагадаймо, що вчора комітет постійних представників ЄС схвалив розширення санкцій проти РФ і Білорусі за вторгнення в Україну, про це повідомило французьке головування у Раді ЄС.

COREPER II схвалив нові санкції проти російських лідерів та олігархів та членів їхніх сімей, причетних до російської агресії проти України. COREPER II також затвердив санкції, щоб доповнити та узгодити наші заходи з уже прийнятими санкціями, – йдеться у повідомленні.

Також були ухвалені заходи спрямовані на виключення 3 білоруських банків із системи SWIFT. Вони прояснюють питання криптовалют і передбачають перелік технологій і товарів, які не можна експортувати.

Також були затверджені санкції проти морського сектора, – повідомило французьке головування.