Російські пропагандисти перекрутили заяву президента США Джо Байдена про те, що він готовий поговорити з російським диктатором Володимиром Путіним, якщо той готовий закінчити війну проти України. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що росіяни продовжують створювати “штучний всесвіт”.

На брифінгу з президентом Франції Емманюелем Макроном 1 грудня Байден сказав, що не планує найближчим часом зв’язуватися з Путіним, але готовий поспілкуватися з ним, якщо той буде зацікавлений у припиненні війни, проте лише після консультацій із союзниками по НАТО.

Пропаганда Росії перекрутила заяву американського президента, подавши її як “США готові просити Путіна про переговори”.

Подоляк відреагував у Twitter і заявив, що Росія продовжує створювати навколо себе “штучний всесвіт”, вигадуючи новини та радіючи їм.

“На черзі оголошення Путіна володарем галактики — як Кім Чен Ина. Світ працює за іншими принципами: нічого про Україну без України”, — написав радник голови ОП.
Президент Володимир Зеленський офіційно відмовився від переговорів з Путіним після оголошення російським диктатором незаконних анексій.
Кулеба заявив, що агресора потрібно спочатку зупинити, роззброїти і вигнати, перш ніж можна буде сісти з ним за стіл переговорів, а “половинчасті рішення” не зупинять геноцид РФ проти українців.
У ЄС, США та НАТО неодноразово заявляли, що Захід не тисне на Україну щодо можливого поновлення переговорів із РФ.