Офіцер «Легіону Свободи» Максим Морозов повідомив, що російська армія стягує під Донецьком та Макіївкою бронекулак для реваншу, однак в ЗСУ є сюрприз для ворога.

«Варто наголосити — окупанти програли битву за Авдіївку у 2023 році. Росіяни зазнали величезних втрат у живій силі та техніці. Про це варто говорити. Втім, звичайно ми не збираємось відпочивати й готуємось до нових наступів росіян на Авдіївському напрямку. Оскільки ми чудово розуміємо, що ворог хоче взяти реванш. Вони накопичують сили та резерви для поновлення наступальних дій на Авдіївку», — розповів Морозов.

За словами Морозова, окупанти накопичують сили та засоби для відновлення наступальних дій на Авдіївському напрямку.

«Окупанти значно послабили свої наступальні дії на Авдіївському напрямку тоді, коли вдарили морози й намагаються компенсувати це посиленням ударів керованими авіаційними бомбами. Зокрема, за останні кілька тижнів вони завдали понад 250 ударів такими бомбами. Вони програли всі битви за Авдіївку і зараз планують взяти реванш. Вони накопичують досить потужний резерв сил та засобів у тимчасово окупованому Донецьку та Макіївці. Це величезні бригади та підрозділи так званих Шторм Z, а також потужний бронетанковий кулак. Тому Сили оборони на Авдіївському напрямку напоготові та будуть реагувати на всі дії окупантів. Ми продовжуємо битись за Авдіївку», — додав він.

До того ж, Кремль не може похвалитися своїми перемогами на полі бою в Україні, бо їх немає. Мар’їнка — дуже маленький населений пункт, але росіяни довго пишалися, що захопили його. Під Авдіївкою в російських окупантів успіхів немає.

Про це заявив військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015) Іван Ступак.

“Авдіївка перебуває в такій ситуації, коли балкон нависає над нашими військовими. Два-три місяці тому росіянам здавалося, що потрібно ще трохи натиснути і можна взяти значну кількість українських військових у полон, оточити і знищити. І ось ця думка, я думаю, не дає спати багатьом російським воєначальникам”, — сказав він.

Ступак звернув увагу, що українські захисники відбивають штурми російських окупантів.

“Я нагадаю, що Росія за добу робить приблизно 10 тис. пострілів, а Україна — 2 тис. Різниця колосальна. Але все одно, попри це, Україна тримається, і навіть якщо відходить десь на якихось позиціях, ці відходи та просування росіян становлять 100-150 м, не більше”, — пояснив він.

Проте, все ж на порядку денному головною метою для російської армії залишається Авдіївка. Вони її намагатимуться захопити до так званих виборів президента РФ. Наразі на цьому напрямку спостерігається певне затишшя, яке може бути пов’язане з переформатуванням бойової роботи тих чи інших підрозділів російських окупантів.

Про це повідомив речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

Він зазначив, що інтенсивність боїв на Авдіївському напрямку знижуватися не буде.

“Якщо ми говоримо про те, що Авдіївка — це основне місце удару на сьогодні, то є певна стагнація на Запорізькому напрямку. Там — класичний приклад так званої позиційної боротьби, хоча інтенсивність боїв може бути нижчою, звичайно, ніж під Авдіївкою. У районі Роботиного наші досить-таки успішно провели контратаку, відбили деякі позиції. Ворог теж намагається вирівняти лінію фронту”, — сказав Братчук.

За його словами, на сьогодні Бахмутський напрямок — теж доволі інтенсивний, але ворог діє там так само, як і до Нового року.