Російські загарбники можуть вдатися до обстрілів тимчасово захопленого Херсона, маючи на меті видати їх за дії ЗСУ.

Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу заявив заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.

«Очікуємо провокації. Зокрема, обстріли Херсона росіянами, коли вони казатимуть, що це стріляють ЗСУ», – каже Данилов.

За його словами, у росіян всі операції комплексні, вони мають на меті представити ЗСУ ворогами для місцевих жителів, натомість показавши себе «захисниками». Стикаючись з постійним спротивом місцевого населення, російські агресори шукають способів здобути його лояльність.

Як зазначив Данилов, ворог буде триматися за правий берег Дніпра, для цього він продовжує накачувати своє тутешнє угруповування технікою і боєприпасами.

Відійдуть загарбники тільки тоді, коли виникне критична для них ситуація, і цей варіант військові рф прораховують. «Тоді вони досить швидко реагують, дуже швидко виходять», – пояснює експерт.

Коли саме військові рф залишать правобережжя Херсонщини, залежить від дій ЗСУ, зазначив Данилов.

Російські загарбники поширюють брехливу інформацію про наміри ЗСУ перетворити Херсон на руїни, щоб змусити людей їхати. Про це повідомив перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Юрій Соболевський зазначив, що росіяни, позбавивши жителів Херсона отримувати інформацію з українських ЗМІ, активно використовують радіо, телебачення, на якому цілими днями заявляють, що ЗСУ готують масштабний наступ на Херсон. Також людям роздають прямо на вулицях листівки, розсилають смс.

При цьому заступник голови облради зазначив, що на частину людей така інформація діє і ті ухвалюють рішення виїхати на підконтрольну Росії територію, побоюючись за своє життя.