У Верховній раді сумніваються в реєстрації російської вакцини “Супутник V” в Україні. Глава комітету ВР з питань здоров’я нації, депутат від партії “Слуга народу” Михайло Радуцький заявив, що йому поки нічого невідомо про таку заявку.

Про це парламентарій розповів в коментарі РБК-Україна.

“Ми не можемо за законом реєструвати вакцину, яка не має кваліфікації ВООЗ і країн з жорсткою регуляторною політикою США, країн ЄС, Швейцарії, Японії”, – прокоментував Радуцький.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко спростував чутки про реєстрацію російської вакцини від коронавірусу “Супутник V”.

“Україна буде використовувати тільки ті вакцини проти COVID-19, які успішно пройшли третю фазу клінічних досліджень. Тому все чутки і політичні заяви про державну реєстрацію в Україні російської вакцини-кандидата не відповідають дійсності”, – зазначив Ляшко в суботу.

Відзначимо, що нардеп від “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук заявив, що Харківська фармацевтична компанія “Біолік” подала до Міністерства охорони здоров’я та Державний експертний центр відомства документи на реєстрацію російської вакцини від коронавірусу “Супутник V”.

Нагадаємо, що про реєстрацію “першої в світі вакцини” проти коронавірусної інфекції “Супутник V” президент РФ Володимир Путін заявив 11 серпня 2020. За його твердженням, вакцина ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. Путін сказав, що одна з його дочок зробила два щеплення і відчуває себе нормально. У той же час сам російський президент не робив щеплення – як глава держави він не може бути добровольцем у випробуванні вакцини, пояснював прессекретар російського лідера Дмитро Пєсков.