Російська пропаганда перевищує досягнення агресорів в районі Бахмута

Російські військові досягли невеликих успіхів у Донецькій області в районі Бахмута, однак окупанти значно перебільшують свої досягнення на фронті. Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти зазначають, що російські пропагандисти необгрунтовано повідомляють про те, що нібито агресорам вдалось прорвати українську лінію оборони на південь від Бахмута по трасі Т0513 до населеного пункту Часовий Яр. Якби окупантам вдалось це зробити, вони перерізали б одну з двох основних комунікацій постачання українських військових.

Натомість аналітики пишуть про малу ймовірність того, що російські окупанти могли просуватись з великим темпом, про який повідомляє російська пропаганда. Експерти ISW вказують, що дані геолокації показують, що просування військових на півдні від Бахмута було зовсім незначним.

“Такі твердження, ймовірно, є частиною російської інформаційної операції і є передчасними. Російські сили, що деградували, навколо Бахмута навряд чи швидко поставлять Бахмут під загрозу неминучого оточення”, – резюмували аналітики.

Раніше повідомлялося, що На Бахмутському напрямку зараз тривають найзапекліші бої. Туди росіяни підтягнули резерви та постійно атакують позиції ЗСУ, проте Сили оборони протистоять ворогу. Про це сказав речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий в етері “24 каналу”. 

“Сьогодні Бахмут – це найжорстокіший напрямок та найагресивніший. Ворогу туди вдалось підтягнути найбільше резервів. Там діє ПВК “Вагнер”, як найбільша ударна сила. А тому там йдуть позиційні бої та лінія фронту вигинається. Але надкритичного там нічого немає. Командування відслідковує процес та реагує на кожен крок ворога, навіть якщо є просування: вибудовується лінія оборони, наноситься удар, щоб унеможливити їм пройти далі. Головною ціллю наступу є вихід у тил ворога або охоплення ворога та змушення його здатись. Цього вони не досягнули. Процес тяжкий, але контрольований. За кожне просування у ворога є величезні втрати. Ми контролюємо свої позиції та вирівнюємо лінію фронту”, – пояснив Череватий. 

Російські окупанти постійно атакують український Бахмут та нещадно обстрілюють місто, стираючи його з лиця землі.  Американський Інститут вивчення війни (ISW.) вважає, що ситуація навколо міста Бахмут на Донеччині залишається напруженою. Нещодавні заяви про те, що Росія захопила Бахмут 27 і 28 листопада, не передвіщають неминуче оточення міста Росією.

Ситуацію на цій ділянці фронту прокоментував у соцмережі  боєць 93-ї бригади “Холодний Яр” під ніком “Твій друг Стус”.

“Бої не вщухають ні вдень, ні вночі. Окупантів багато, закінчуватись вона не планує. Постійно підходять нові групи, тому темп і напруга на ділянці не спадає вже довгий час. Цікавить тільки, про що вони думають, коли їм показують пальцем на посадку і кажуть її штурмувати?” – написав боєць

Він додав, що війська РФ ідуть на штурм, як на заклання, не роблячи жодних висновків і не рахуючись із втратами.

“Я ніколи не осягну цих маневрів. Тіпи, у вас годину тому в посадку зайшло 12 людей, повернулося 4. Вас взагалі нічого не бентежить? Може, хоч попитай у своїх співкамерників, як воно? Чисто так, для себе, перед смертю”, – написав “Твій друг Стус”.