Посилення російських обстрілів на півдні України пов’язане з відсутністю перемог у російських окупантів.

Про це заявила речниця Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк в ефірі телеканалів.

“Це більше пов’язано з тим, що ворог немає певних перемог – немає переконливих просувань на сході України, немає вздовж лінії фронту ніяких успіхів на південному напрямку. Вони не стільки б’ють у відповідь, скільки отримують задачу – максимально переключити увагу українського населення на біду, яка приходить безпосередньо в кожен дім”, – заявила вона.

Гуменюк додала, що окупанти готуються до оборони тимчасово окупованих територій півдня.

За її словами, росіяни постійно займаються облаштуванням оборонних рубежів, підвищують (покращують) інженерне облаштування цих напрямків.

Окупанти посилюють і другу, і третю смугу оборони. Намагаються маневрувати.

Гуменюк зазначила, що окупанти вишукують місця, з яких можуть обстрілювати деокуповану територію: “Інакше ніж терором це назвати не можна. Під атаки потрапляють житлові будинки і критична інфраструктура”.

За її словами, російські війська “всіма засобами” намагаються погіршити життя людей на правому березі Дніпра.

Після деокупації правобережжя Херсонщини, окупанти почали регулярно обстрілювати ці території.

Додамо, міністерство оборони РФ активно інформує про ракетні удари по території України, щоби знизити рівень занепокоєння в російському інформпросторі щодо майбутнього українського контрнаступу.

У цьому переконані аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

В інституті навели інформаційні повідомлення української та російської сторін про черговий масштабний ракетний удар по Україні, який РФ здійснила у ніч з 30 квітня на 1 травня.

Український Генштаб повідомив, що дев’ять стратегічних бомбардувальників Ту-95 і два Ту-160 вилетіли з Мурманської області і поблизу Каспійського моря та випустили 18 крилатих ракет Х-101/555 по Україні. Українська протиповітряна оборона збила 15 ракет.

Міністерство оборони Росії заявило 1 травня, що удари були націлені на українські військово-промислові об’єкти та успішно зірвали виробництво військових ресурсів. А російські воєнкори стверджували, що ракети вразили українські системи протиповітряної оборони та транспортний вузол у Павлограді.

Речник ВПС України Юрій Ігнат зазначив, що той факт, що Ту-95 і Ту-160 несли набагато менше ракет, ніж їхнє максимальне завантаження, свідчить про те, що Росія продовжує боротися з адекватним виробництвом таких боєприпасів.

Водночас, аналітики відзначили, що геолокаційні кадри з Павлограда показують, що одна з ракет влучила в Павлоградський хімічний завод та спричинила потужний вибух від удару.

«Нещодавно Міноборони Росії змінило свою риторику та широко інформує про свої ударні кампанії, ймовірно, намагаючись показати проактивний підхід на тлі зростаючого занепокоєння в російському інформаційному просторі щодо українського контрнаступу», – зазначають аналітики.

Раніше ISW повідомляв, що Володимир Путін і Міноборони РФ або приховували, або ретельно анонсували зміни в командуванні протягом всієї війни в Україні, щоб захистити себе від критики, знайти цапів-відбувайлів за військові невдачі, заспокоїти російський інформаційний простір або об’єднати зусилля, щоб продати незначні територіальні здобутки як оперативні перемоги.

Зазначається також, що російські командири давно викликають гнів ультранаціоналістичних діячів, і Кремль і МО РФ ретельно обирали моменти, які відповідали б конкретним реаліям на полі бою, щоб обґрунтувати кадрові перестановки в атмосфері гострої критики. Можливо, зміни в командуванні тимчасово заспокоїли критику з боку російських блогерів на початку війни, але реакція на нещодавні зміни знов негативна.

Прихильність Путіна до ротації кадрів, а не до прямого звільнення командирів є символом його стилю внутрішнього правління, стилю керівництва, який не дуже підходить для керівництва армією, що бере участь у дороговартісній війні, йдеться в звіті Інституту вивчення війни. На думку аналітиків, Путін прагнув представити себе як головнокомандувача і натхненник успішного вторгнення в Україну.