Часів Яр Донецької області — абсолютно ефемерний для армії РФ, тому що він дуже сильно укріплений. Зараз бої йдуть на дуже далеких підступах до нього. Про це  заявив старший лейтенант, заступник командира штурмового батальйону 5-ї окремої штурмової бригади ЗСУ Олексій Тарасенко.

За його словами, Часів Яр — єдиний логічний орієнтир, який може бути для російської армії в цьому районі.

“Противник здебільшого намагався вбити клин на північ від Бахмута — в районі Богданівки від Хромового. Зараз, наскільки мені відомо, тому що це зона відповідальності іншої бригади, там зараз лінія фронту також плюс мінус стабілізувалася по околицях Богданівки. Збройні сили ведуть важкі оборонні бої, але, безумовно, ніяких надій у противника на зараз бути не може”, — заявив Тарасенко.

Додамо, що все ж росіяни мають на меті вийти на Часів Яр під Бахмутом, щоб надалі просуватися на більші населені пункти.

Про це розповів командир батальйонно-тактичної групи 4 БРОП НГУ Сергій Сідорін.

На Бахмутському напрямку ворог сконцентрував сили на підступах до Кліщіївки, Богданівки та у напрямку Іванівського з перспективою в подальшому вийти на населений пункт Часів Яр.

Сідорін зазначив, що Богданівка для окупантів важлива, тому що там є ключові висоти і це найближчий населений пункт до Часового Яру.

«Противник буде намагатися захопити населений пункт Часів Яр, що дасть йому змогу в подальшому вибрати напрямок наступу на такі населені пункти як Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Слов’янськ»», — додав він.

Якщо це ворогу вдастся, то він матиме більше можливостей для маневрів, адже там набагато менше населених пунктів, і в основному поля.

«А Кліщіївка, Андріївка — це їм як перешкода, яка нависає з півдня Бахмута і в разі успіху може перерізати їм логістичний шлях», — додав військовий.

Щодо загальної ситуації на Бахмутському напрямку Сідорін розповів, що противник впродовж тижня веде наступальні дії без зупину.

«Під час штурмових дій противник активно використовує застережний вогонь артилерії, використовує засоби коригування типу БПЛА використовує fpv-дрони, а також в проміжках коли є нормальні погодні умови для польотів противник активно застосовує авіацію не тільки по населеним пунктам а й безпосередньо по передньому краю», — розповів він.

Окупанти діють малими групами без підтримки бронетехніки: до десяти осіб намагаються скритно підійти, використовуючи складки місцевості до позицій ЗСУ. Проти через погіршення погоди переміщення в них відбувається значно повільніше, ніж вони собі планують, що надає українським бійцям можливість своєчасно їх виявити і нанести вогневе ураження ще на підході до наших позицій як правило без вступу у стрілецький бій».

Він також розповів, що противник за рахунок переваги в своїй артилерії іноді може заходити на деякі позиції Сил оборони, але українські захисники не дають їм підтягнути резерви і стараються їх вибити, «активно поповнюючи обмінний фонд полоненими».

Варто зауважити, російські загарбники 2024 року можуть піти у новий наступ.

Військовий експерт Михайло Жирохов вважає, що після президентських «виборів» у Росії в березні 2024 року, коли Володомир Путін знову очолить країну, відбудеться старт нової наступальної операції окупантів в Україні.

«Я впевнений, що росіяни зупинятися не будуть. Перевибори Путіна, які пройдуть в березні, стануть стартом для нової хвилі мобілізації. Очевидно, що на літо росіяни готують наступальні операції. Про це також говорять західні аналітики. Зокрема, в матеріалі Bild вже розписані плани Росії на захоплення Харкова, міста Дніпра та розподіл України по річці Дніпро. Приблизно те саме прогнозують й деякі британські військові експерти», — зазначив він.

Михайло Жирохов також додав, що наразі про жодні наступальні операції українських Сил оборони не може йтися, адже поки що незрозуміла ситуація з військовою допомогою з боку США.