Відповідальна за Україну у Держдепі США Вікторія Нуланд розпочала контакти з адміністраціями президентів України та РФ про приєднання Вашингтону до врегулювання на Донбасі в рамках нормандського формату. Також Україна пропонує США увійти у мінський процес.

Про це повідомив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу Дом. За його інформацією, зараз йдуть інтенсивні консультації між головою ОП Єрмаком та Вікторією Нуланд, яка була призначена в США «головною по Україні».

Арестович додав, що йому також відомо про контакти Нуланд з російським представником у ТКГ, радником президента Путіна Дмитром Козаком, і консультаціях на високому рівні політичних радників.

«Чим вони закінчаться, буде зрозуміло після зустрічі Зеленського з Байденом. Думаю, в серпні будуть новини» – прогнозує Арестович.

Він також зазначив, що готуються пропозиції Байдену щодо розширення ТКГ. «Такі варіанти готуються, але ми не можемо їх анонсувати – переговори люблять тишу. Якщо зараз їх проанонсувати, то почнеться інформаційна протидія, дипломатична протидія. І ми можемо не отримати того результату, на який розраховуємо», – вказав Арестович.

В свою чергу, Міністр оборони України Андрій Таран привітав співробітників Національної поліції з професійним святом та шостою річницею створення НПУ.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

“За цей, здавалося б короткий проміжок часу, поліцейські здобули повагу та авторитет серед населення України. Це досягалося невтомною та щоденною працею правоохоронців, які, ризикуючи своїм власним життям, стають на захист законності та правопорядку в інтересах народу.

Поліція сьогодні виконує свої обов’язки, забезпечує правопорядок у дуже складний для нашої країни час. Правоохоронцям доводиться реагувати на чимало викликів і загроз, адже питання національної безпеки в умовах гібридної війни, яку веде проти нас Російська Федерація, надто важливе в умовах сьогодення.

Разом зі Збройними силами України та іншими військовими формуваннями, підрозділи Національної поліції України беруть участь у заходах операції Об’єднаних сил із відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей, проявляючи особисту хоробрість, звитягу та відданість українському народові. Бажаю вам успіхів у професійній діяльності, нових звершень і досягнень в ім’я миру і процвітання нашої України. Щиро зичу вам і вашим рідним міцного здоров’я, щастя, невичерпної енергії, мирного неба над головою, благополуччя та злагоди. Нехай у ваших оселях завжди панує добробут і сімейний затишок. Честь і подяка всім працівникам Національної поліції України за звитяжну службу”, – зазначив Таран у своєму привітанні.