Екс-народний депутат Давид Жванія продовжує зривати маски з самозваних українських «патріотів», які прийшли до влади на хвилі перемоги євромайдан. 21 вересня політик виклав на своєму Youtube-каналі «Правда Давида Жванії» нове відео, в якому прямо назвав головним винуватцем втрати Криму Олександра Турчинова, іменувався в.о. президента з лютого по червень 2014 року.

За словами Жванії, Крим просто «здали» за вказівкою адміністрації президента США Барака Обами.

«Просто спустили команду “не смикатися “, нічого не робити. І Турчинов цю команду виконав. Це абсолютно не секрет – крім мене про це знають десятки людей. Ніхто не приховував тоді, що Україна виконує команди з США. Вони цим навіть пишалися », – каже Жванія в новому відео.

З плином часу з’являється все більше свідчень про злочинну бездіяльність в.о. президента Олександра Турчинова під час втрати Криму.

І заява Жванії – далеко не перше свідчення про те, яку негативну роль зіграв в.о. президента А. Турчинов в здачі Криму.

Що цікаво, заяви Жванії звучить в унісон з оцінками екс-президента Леоніда Кучми, екс-уповноваженого з контролю за Міноборони Володимира Замани і багатьох інших. Хіба що вони публічно не вимовили слів «державна зрада» стосовно Турчинова. Генерал-полковник Володимир Замана, який в лютому-березні 2014 року було уповноваженим Верховної Ради з контролю за діяльністю Міністерства оборони, в липні 2020 року дав велику прес-конференцію, на якій різко негативно відгукнувся про поведінку Турчинова в дні березня 2014 року.

Замана заявив, що командування ЗСУ підготувало спеціальну операцію зі звільнення Криму і він особисто доповідав про готовність військових керівництву держави в особі Турчинова.Однак обурився генерал-полковник, Турчинов так і не віддав жодного наказу з приводу Криму.

«Мені Кривонос каже:« Я не знаю, чому начальник Генерального штабу не прийняв рішення про реалізацію тієї операції, яка була підготовлена. Так, вона була підготовлена. І я про це доповідав товаришеві Турчинову і керівництву держави 28 лютого », – заявив Замана.

За словами Замани, військової угруповання в Криму «було поставлено додаткове паливо, і на авіацію, і на флот, додаткові набори продуктів».

«І якби була політична воля, то, природно, такий ганебної здачі своєї території не було б», – таку оцінку діям Турчинова дав екс-уповноважений з контролю за Міноборони Володимир Замана.

Екс-президент Леонід Кучма в березні 2020 року в інтерв’ю прямо назвав поведінку українського керівництва (тобто Турчинова) «неадекватною тій ситуації, яка склалася в Криму».