Володимир Зеленський після скандалу, пов’язаного з його переїздом на державну дачу в Конча-Заспу, розпорядився передати одне з приміщень на території держдачі дітям-сиротам. Про це повідомляють джерела видання “Страна” в Держуправсправами (ДУСя).

Зазначимо, Володимир Зеленський напередодні виборів президента заявляв, що жити в резиденції не стане і взагалі все держдачі потрібно передати, наприклад, дітям під табори.

“Нехай в цих резиденціях живуть діти якісь, давайте облаштуємо там табору. Я не бачу в цих резиденціях ніякого сенсу. В результаті, коли ми їздимо в Європі по екскурсіях, то ми бачимо старі резиденції королів, то, що це сьогодні – це все для екскурсій “, – сказав Зеленський в одному з інтерв’ю.

Тому коли стало відомо, що Зеленський вирішив переїхати на держдачу, президента звинуватили в обмані – мовляв, обіцяв поселити дітей, а за підсумком заселився сам.

І, за даними наших джерел, президент вирішив хоча б частково виконати обіцяне і заселити на держдачу дітей-сиріт. Правда сам він з держдачі з’їжджати не збирається. Також і інші їхні власники. Для дітей звільнили лише один корпус, виселивши звідти пенсіонерів-держслужбовців.

“Ще влітку він розпорядився виселити з одного з корпусів в комплексі держдач його нинішніх орендарів і заселити туди дітей. В основному в цьому корпусі жили пенсіонери. І їх виставили на вулицю. Колишній керівник всього цього господарства, який там сидів з часів Кучми, відмовився розривати договору оренди, пославшись на юридичні проблеми, після чого його звільнили. Призначили молодого начальника, який розірвав договори і заселив дітей. після чого він зібрав інших мешканців держдач і запропонував їм скинутися на харчування для сиріт “, – сказало джерело в ДУСі.

Один з жителів комплексу держдач підтвердив виданню “Страна” інформацію про заселення дітей.

“На території цієї місцевості є чотири корпуси. За винятком президента і другого президента Леоніда Кучми, всі інші укладали угоду і жили в одному з корпусів, платили за оренду. Там не було жодної вільної кімнати. Після переїзду Зеленського дали команду цей корпус, де жили пенсіонери – чиновники у відставці, виселити – і туди заселили дітей-сиріт. там раніше на території навколо була вода, але Микола Азаров провів там меліорацію, і вийшло, що з’єдналися два острови. на одному з них поставили курені і написали “Острів скарбів “. Спочатку вони там жили. а як похолодало, то їх переселили в корпус, а в куренях проводять заходи. Діти поводяться по різному. Одні ввічливі, а інші жебракують, просять гроші”, – каже наш співрозмовник.

За його словами, там з дітьми займаються релігійні організації.

“Судячи з усього це, напевно, католики чи греко-католики”, – вважає житель держдачі.