Зеленський заявив, що дві країни готують донорську конференцію для підтримки України.

Британія та Данія готують на серпень спеціальну донорську конференцію на підтримку України.

Про це сказав президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні 15 червня, розповідаючи про підсумки третьої зустрічі партнерів щодо підтримки України зброєю.

“У рамках “Рамштайну” Британія і Данія оголосили про проведення у серпні спеціальної донорської конференції у Копенгагені. Попередньо залучені 14 держав”, – розповів Зеленський.

Щодо результатів третього “Рамштайну” він зазначив, що “новини справді хороші” та партнери надіслали Україні сигнал, що підтримка буде сталою.

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден оголосив, ще мільярд доларів безпекової допомоги надійде від США до України.

“Я поінформував президента Зеленського, що Сполучені Штати надають Україні ще 1 мільярд доларів безпекової допомоги, включаючи додаткову артилерію та озброєння берегової оборони, а також боєприпаси для артилерії та передових ракетних систем, які необхідні українцям для підтримки оборонних операцій на Донбасі. Ми також обговорили сьогодні в Брюсселі зусилля міністра Остіна щодо координації додаткової міжнародної підтримки українських збройних сил”, – цитує Білий дім президента США.

Байден також оголосив про надання додаткової допомоги обсягом 225 мільйонів доларів для гуманітарних потреб в Україні,

“включаючи надання безпечної питної води, критично важливих медичних постачання та послуг з охорони здоров’я, а також продовольства, прихистку та готівки для сімей, щоб вони могли придбати важливі товари”.

Такими планами Байден поділився в середу у розмові з президентом України Володимиром Зеленським.

“Ми також обговорили зусилля міністра [оборони США Ллойда] Остіна з координації додаткової міжнародної підтримки українських Збройних сил. Байден відзначив “хоробрість, стійкість та рішучість українського народу, яка продовжує надихати світ. Сполучені Штати разом із союзниками та партнерами не відступлять від нашого зобов’язання перед українським народом у їхній боротьбі за свободу”, – сказав Зеленський.