Народний депутат України VIII скликання, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов висловив виданню «Коментарі» думку, що указом про санкції проти Тараса Козака та пулу телеканалів президент Володимир Зеленський позначив нову систему координат в українській політиці і своє місце в цій системі.

Указ став точкою відліку нового курсу на тіснішу співпрацю з країнами Заходу і відмову від компромісів з Росією. Найближчим часом можна очікувати і інших рішень по вестернізації суспільства і проведенні реформ у співпраці із західними організаціями.

Це може стосуватися судової реформи, ринку сільськогосподарської землі, великої приватизації. Рішення Володимира Зеленського стало сильним вольовим кроком, і це відіб’ється на його популярності.

Виборці завжди очікують сильних вчинків від глави держави, асоціюючи це зі здатністю ефективно вирішувати проблеми всіх громадян. Крім центристського “електорального ядра”, президент отримає зростання підтримки антиросійськи налаштованих виборців. Ставлення до президентського указу стало маркером і для оточення Володимира Зеленського.

Новий курс має на увазі також переоблік і оновлення команди. Найбільш чітко підтримав президента міністр МВС Арсен Аваков, який випустив спеціальне відеозвернення і став топ-спікером на рейтинговому політичному ток-шоу.

Міністр дав однозначні запевнення суспільству та опозиції, що зробить все для виконання рішень президента і підтримки громадського порядку. Роль органів МВС буде критично важливою в умовах зростання ризиків кроків у відповідь з боку РФ, спрямованих на дестабілізацію обстановки.

Можна прогнозувати презентацію українського “плану “Б” по Донбасу, активізацію Кримської платформи, нової програми МВФ і відповідно поновлення уряду, який реалізує новий курс. Володимир Зеленський доб’ється своїх політичних цілей в разі побудови злагодженої команди з включенням комунікаторів з Заходом, а також сильних менеджерів з “партії суверенітету”.

Відзначимо, що блокування телеканалів народного депутата Тараса Козака “112 Україна”, NewsOne і Zik сталося на підставі дій правоохоронних органів. Ці канали опосередковано фінансувалися Російською Федерацією на етапі їх придбання.

Про це в інтерв’ю “Лівому березі” заявив міністр культури Олександр Ткаченко.

“Під час роботи ТСК (Тимчасової слідчої комісії – ред.) за “медведчуківськими” каналами нам дали можливість ознайомитися з документами. Цікавив саме факт їх придбання, оскільки там довга і заплутана історія. У мене є підстави говорити про опосередковане фінансування з боку Росії як мінімум на етапі придбання цих каналів”, – заявив Ткаченко.

При цьому Ткаченко пояснив, що канали підозрюють у фінансуванні тероризму. При цьому поки правоохоронці відмовляються надати докази проти каналів посилаючись на продовження слідства.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яким наклав санкції на телеканали 112, ZIK і NewsOne і їх власника Козака. Глава держави підкреслив, що для введення санкцій були “залізобетонні аргументи”.