Збройні Сили України продовжують просуватись на Мелітопольському напрямку. Про це заявив військовослужбовець ЗСУ Віктор Бурлик, в ефірі україніського телеканалу.

«Ситуація досить динамічна, суть її в тому, що відбуваються наступальні дії поблизу тимчасово окупованого населеного пункту Вербова та в напрямку Новопрокопівки, Копані. Якихось штурмових дій з технікою, комбінованими способами, Збройні Сили України не використовують, оскільки це досить велика небезпека. Відбувається штурм посадки за посадкою, метр за метром», — розповів військовий.

За його даними, рашисти активізували повноцінні контратаки та багато груп ворожих «шторм Z».

«Тобто зеків, які активно кидаються в бойові дії. На всій лінії напрямку їх підсипали, вони намагаються знайти слабкі місця в обороні Збройних Сил України. Не вистачає, звичайно, ні повітря, ні боротьби з авіацією ворожою, оскільки це дуже велика небезпека керовані авіабомби, бо їх у ворога є дуже багато і готові валити не тільки по ВОПі (Відділ особливого призначення, — ред.), але й зафіксовані українські пілоти — КАБами та іншим», — пояснює Бурлик.

Водночас російські окупанти по всій лінії фронту Мелітопольського напрямку використовують ворожі екіпажі FPV-дронів, які передають відео в реальному часі.

«Такі тенденції є не хороші. Вони мають досить великі запаси FPV. Вони використовують різні тактики, це також велика небезпека, потрібно багато окоп них РЕБів та портативних аби убезпечити життя Збройних Сил України, солдатів», — додав він.

Про те, що росіяни почали використовувати ще більше ударних дронів на полі бою підтверджує також речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

«В останні місяці вони стали використовувати більше дронів – насамперед ударних. Але кожна дія викликає протидію. Сили оборони потужно працювали всі ці місяці над цим. Щодня це одне з ключових питань, яке розглядає командування на своїх нарадах», — зазначив Череватий.

Він нагадав, що у складі Сил оборони працюють спеціальні розрахунки, які нищать такі безпілотники.

«Також працюють протидронові сітки та радіоелектронна боротьба, зараз на це — посилена увага наших сил. Деталі ми не завжди можемо говорити… І робиться все, щоб знівелювати їх і водночас посилити наш дроновий аспект», – сказав Череватий.

Проте окупантам розслаблятись не варто, адже ЗСУ готують також сюзприз.

Наразі Сили оборони України отримали понад 900 безпілотників у межах державної програми «Армія дронів». Велика частина цих БПЛА — українського виробництва.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«У партії вже відомі вам «Мавіки», «Вампіри» та Avenger, які встигли добре показати себе на фронті. Також передаємо сотні дронів, про які наразі розповідати не варто. Проте окупанти відчують на собі силу інновацій», — йдеться у дописі Федорова.

За словами міністра, велика частина дронів з цієї партії — українського виробництва.

«Продовжуємо системно підсилювати захисників та захисниць «пташками» від державної програми «Армія дронів», — сказав Федоров.

Нагадаємо, що 6 листопада міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що оператори БпЛА в межах проєкту “Армія дронів” знищили 335 опорних пунктів росіян, що є абсолютним рекордом на сьогодні.