Російськи загарбники всіма силами намагаються зупинити Збройні Сили України на лівому березі Херсонщини.

Про це заявив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.

За його словами, лівий берег Дніпра для росіян – найгірше місце на всьому фронті для оборони. Навіть не для наступу, адже це нереально. Вони саме тому й підірвали Каховську ГЕС, аби убезпечити себе від наступальних дій ЗСУ з правого на лівий берег.

«700 кілометрів плече постачання військової амуніції з Ростова на лівий берег», – наголосив Світан

Експерт зазначає, що 700 кілометрів постачати важко, навіть на правильно розташованому фронті. Наприклад, таким є Донецький напрямку, адже за фронтом в тилу є ще 7 тисяч кілометрів. Тим часом в районі лівого берега в тилу хіба Чорне та Азовське моря.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Крім того, усі ті 700 кілометрів треба везти під ударами наших дальніх засобів ураження. Тобто це найнезручніша точка.

«Саме тому росіянам дуже важливо, аби ми там не почали розвивати наступальні дії. Вихід до Скадовська та Армянська – це підхід та звільнення Криму, а також удар по Кримському мосту», – додав Світан.

Відзначимо, що військовий експерт підкреслив ті деталі, якщо підійти до виходів із Криму – Перекопу та Генічеську, це вже географічно буде котел. Крім того, якщо ще й позбутися Кримського мосту – російські війська залишаться без постачання.

«Залишиться морський доступ, тобто російські кораблі. Проте ми їх зможемо мінусувати, адже в нас достатня кількість є безекіпажних катерів», – розповів Роман Світан.

Він додав, що зараз росіяни заховали свої кораблі у бухті в Новоросійську. Проте й туди може дійти достатня кількість наших безпілотників. Вони у декілька хвиль можуть спалити бухту.

Наголосимо, що керівниця Об’єднаного координаційного центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк поінформувала про те, що утримання плацдарму на лівобережжі Херсонщини має важливе значення насамперед для підтримки морального духу українців в окупації.

«По-перше, це дуже потужний психологічний момент для населення тимчасово окупованих територій. Люди перебувають вже майже два роки в окупації, і вони не мають іншого, більш потужного сигналу про те, що до них прийдуть, їх звільнять, ніж присутність наших військ на лівому березі. Також це дуже потужний психологічний момент і для окупаційних військ. Вони дійсно в дуже такому непростому стані, коли розуміють команду іти і штурмувати наші позиції», – сказала Гуменюк.

За її словами, російська армія не зможе повторно окупувати правобережжя Херсонської області.

«Ось це — місія самогубця, однозначно. Тому що правий берег — і вищий за лівий, і мости зруйновані. І підтримки там окупанти ніякої не мають. На лівому березі ситуація складна саме через те, що окупаційне військо там у великому обсязі. Дійсно, їх там більше за нас. Але ми візьмемо мотивацією», — сказала Гуменюк.

Нагадаємо, раніше керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко спрогнозував, чи можливе форсування Дніпра у Херсонській області взимку.

Коментуючи подальший розвиток подій на полі бою в Україні, Мусієнко заявив, що називає плацдарм на лівому березі Дніпра в Херсонській області плацдармом надії, «тому що це розрахунок на те, що наші сили ще, можливо, цього року здатні досягти більших здобутків в контрнаступі».

За словами експерта, цей напрямок є перспективним за умови підтримки зброє партнерами України та здійснення форсування Дніпра.

Водночас Олександр Мусієнко повідомляє, що: «Враховуючи, що тривають бойові дії, наші сили там мають можливість перекидати підкріплення, озброєння, БК. Станом на зараз це можливо».