Колишній заступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов, який сьогодні повернувся в Україну після п'ятирічної відсутності, має намір із завтрашнього дня почати подачу заяв в НАБУ і ДБР про нібито скоєні злочини Петром Порошенком і людьми з його оточення.

Про це він розповів в інтерв'ю «Страні».

«У головному фокусі, як каже екс-заступник голови АП, ті зловживання, які викликали найбільший резонанс в суспільстві. Це розкрадання в армії, історія з оборонним замовленням заводу "Кузня на Рибальському" і не допустити продаж активу за 300 мільйонів доларів, а також панамські офшори п'ятого президента », – йдеться в повідомленні.

Портнов вважає, що українські суди задовольнять клопотання прокурорів про взяття під варту Порошенка. При цьому він також вважає за необхідне забезпечення арешту майна колишнього президента і його активів, у тому числі в офшорній юрисдикції.

Відзначається, що для цього команда Портнова вже провела підготовчу роботу і консультації в Панамі і Великобританії.

 За словами Портнова, в першу чергу кримінальне переслідування загрожує главі фракції БПП в парламенті Артуру Герасимову, голові фракції "Народного Фронту" Максиму Бурбаку, колишньому заступнику голови Адміністрації президента Олексію Філатову, нардепу Сергію Пашинському і комерсантам-чиновникам з оточення Порошенка.

Коментуючи свої стосунки з командою нового президента Портнов каже, що не бачить себе в системі органів влади при президенті Володимиру Зеленському. Також Портнов вважає, що керівники СБУ Василь Грицак і ГПУ Юрій Луценко повинні бути відправлені у відставку. А у нового глави держави є всі юридичні підстави для розпуску Верховної Ради.