У команді новообраного президента Володимира Зеленського звинуватили генерального прокурора Юрія Луценка в тому, що колишній соратник Віктора Януковича, юрист Андрій Портнов зміг вільно повернутися в Україну.

"Юрій Луценко я правильно розумію, що ви все ще на посаді генерального прокурора? І саме при вашій бездіяльності сьогодні прилетів Портнов і пішов вільно гуляти?", – написав у своєму Facebook член команди Зеленського, директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів.

Генеральний прокурор відреагував на закид у коментарях. "А у вас є докази про скоєний ним злочин?", – запитав він.На це Андрусів йому відповів: "Я думаю, що є доказом, а що ні – встановлюєте ви і суд. Тому нормально було б, щоб Портнова допитали навіть на основі наявної інформації про його причетність до законів 16 січня, які призвели до ескалації і перших смертей. Загалом, якщо б Портнов цілодобово ходив на допити – це принаймні свідчило б про вашу честь".

Нагадаємо, Андрій Портнов 21 квітня заявив, що збирається повернутися в Україну в травні.

Під час президентства Віктора Януковича Портнов був заступником глави Адміністрації Президента, він брав участь в написанні т.зв. "диктаторських законів", курирував в АП правові питання.

Після Революції Переваги Портнов покинув Україну і оселився у Відні.