Проросійського блогера Анатолія Шарія затримали в Іспанії. Зараз українські можновладці ретельно працюють, аби іспанська влада передала чоловіка на Батьківщину. Тут його судитимуть за державну зраду.

Процедура екстрадиції Анатолія Шарія виявилась не такою швидкою, адже може зайняти від 3 місяців до року часу. Проте, зі слів генеральною прокурорки Ірини Венедіктової наша країна активно працює над тим, щоб Шарій якнайшвидше постав перед судом.

«Процес дуже довгий завжди. Ми маємо досвід, тому що в рік проводимо до 100 екстрадицій. Ми знаємо, що захист буде “бити” на політичне замовлення та політичне переслідування. Сама екстрадиція обвинуваченого за хорошого сценарію може тривати від 3 місяців до року», – сказала прокурорка в ефірі національного телемарафону.

Також жінка додала, що Анатолій Шарій вже перебуває у процедурі екстрадиційного арешту та видачі.

У заяві Венедіктова закцентувала й на тому, що оптимізм повинен бути стриманим, адже це не перший випадок естрадиції одіозних українців – вже 8 років з Австрії не можуть піддати екстрадиції проросійського олігарха Дмитра Фірташа.

Нагадаємо, що Анатолія Шарія затримали 4 травня. Операція проходила завдяки співпраці СБУ, Офісу Генерального прокурора та міжнародних партнерів.

У відомстві зазначили, що це затримання є черговим свідченням того, «що кожен зрадник України рано чи пізно отримає заслужене покарання, це є невідворотним».

СБУ нагадало, що підозрює Шарія у вчиненні злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 111 (Державна зрада) та ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

На переконання слідчих СБУ, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Також є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур.