Настане час, коли почнуться мирні переговори щодо припинення російського вторгнення в Україну. Однак вони не передбачаються в найближчому майбутньому. Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, повідомляє The Guardian.

“Ця війна не триватиме вічно. Настане час, коли відбудуться мирні переговори. Я не бачу цього в найближчому майбутньому. Але я можу сказати одне. Ми ніколи не здамося”, – заявив він.

Додамо, президент України Володимир Зеленський заявив, що бажання вести будь-які перемовин з Росією зникає з кожним містом, де фіксуються військові злочини окупантів. Поки що українська сторона готова до переговорів.
Зеленський зазначив, що також “зникає можливість розв’язання цього питання дипломатичним шляхом”.

“З кожною новою Бучею, з кожним новим Маріуполем, з кожним новим містом, де десятки вбитих мирних людей, випадки зґвалтування, з кожним новим злочином Росії зникає бажання та можливість вести переговори, а також можливість розв’язання цього питання дипломатичним шляхом”, – заявив президент України.

Він додав, що держава готова до переговорів та повідомив, що хотів би відновити територіальну цілісність України перед тим, як можна буде передбачити закінчення війни.

“Щойно ми повернемо все, що належить нам, ми це закінчимо”, – резюмував Зеленський.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський говорив про можливе припинення переговорів з Росією. Зокрема, причиною цього може стати знищення захисників Маріуполя.

“Тільки прямі перемовини (з Путіним, – ред.) і прямі домовленості про щось будуть виконуватись. Це моє розуміння цього процесу. Але ризики, що вони повністю закриються – будь-які розмови, вони дуже високі”, – заявив Зеленський.

За словами президента, російські військові залишають після себе одній й ті ж звірства на різних територіях.

“Саме через ті наслідки, які РФ залишає після себе. Таке відчуття, що в них методичка по вбивству і вони однаково діють в тих чи інших територіях, які ми докуповуємо. Однакові процеси, однакові формати катування, однакові наслідки”, – додав президент.