Полторак зустрівся з міністром оборони Данії і розраховує на підтримку НАТО.

Міністр оборони Степан Полторак повідомив своєму колезі з Данії Клаусу Хйорту Фредеріксену, що російська загроза на кордоні з Україною зберігається і Росія нарощує свої сили. Про це він сказав на зустрічі в Міністерстві оборони України, куди прибула датська делегація.

"Тенденцій до поліпшення військово-політичної ситуації немає, оскільки РФ продовжує нарощувати військові угрупування поблизу кордонів України. За таких умов головним завданням України є нарощування можливостей Збройних сил і зміцнення обороноздатності шляхом впровадження оборонної реформи", – сказав він.

Полторак нагадав міністру оборони Данії, що парламентом України схвалені зміни до Конституції, якими закріплено курс країни на інтеграцію в Європейський Союз і НАТО, тому Київ очікує допомоги від союзників.

Зокрема український міністр висловив надію на продовження і посилення санкцій проти агресора, нарощування присутності сил і засобів Альянсу як на території України, так і в Чорноморсько-Азовському регіоні, а також військово-технічної допомоги українській армії.

"І головне – ми розраховуємо на системні рішення наших партнерів щодо підтримки вступу України в НАТО. Маючи п'ятирічний досвід відсічі збройної агресії, Україна може внести значний вклад в обороноздатність НАТО і посилення європейської безпеки", – підкреслив голова оборонного відомства України.

Відзначимо, недавно Полторак повідомляв, що після виборів в Україні Росія перекинула до кордону додаткові війська. За його словами, збільшення Росією кількості своїх військ поблизу українського кордону відбулося на початку квітня. "Ми спостерігаємо збільшення кількості російських військових на одну батальйонно-тактичну групу. Їх було 28, а стало 29".

Водночас секретар РНБО Олександр Турчинов говорив, що Росія готується до масштабної континентальної війни. Він навів у приклад ракетну міць агресора: сукупний перший пуск ракетних комплексів, які сконцентровані уздовж українського кордону, на Чорному та Азовському морях сьогодні перевищує 364 ракетних пуски.