“Нашим сусідом є Росія. І це завжди буде проблемою”, – експосол України в США  розповів про своє бачення російської агресії на територіях України. 

Повномасштабне вторгнення в Україну стане для РФ надто дорогим “задоволенням”, – заявив Валерій Чалий у програмі суботнє інтерв’ю на “Радіо Свобода”.

“Перемовини Росії і США нічим не закінчаться, бо є ультиматум, але немає компромісу. Посадити Штати за стіл переговорів – не більше, ніж перемога для внутрішньої російської публіки, для тих, хто дивиться на Путіна і Кремль як на збирачів імперських, навіть не радянських земель”, – зазначив Чалий.

Дипломат запевняє, що первісною метою Путіна є внутрішня дестабілізація України, оскільки це є доброю передумовою для завоювання територій. 

“Чому вони не хочуть, щоб США  постачало нам зброю? Не буде важелю шантажу. Їх основне завдання – встановити контроль над Україною, Білоруссю, Грузією і Казахстаном.”

За його словами, найбільш слабкою точкою нашої держави є енергетика, на неї власне, Росія й  тиснутиме. Також, за словами, Чалого варто очікувати повторної кібератаки, оскільки ця стратегія простежується від РФ давно.  А наступним ймовірним кроком може бути легалізація військової пристуності на Донбасі. 

“Йому потрібен парад перемоги під Полтавою? Нехай іде, там, під Полтавою і залишиться. Я був і в Полтаві, і в Харокві, і в Охтирці – я вам скажу, що люди вже не так сприймають це як в 2014 році. Вони побачили наслідки Донецька, Луганська. Ця “русская весна” вже нікому не потрібна.”, – розповідає Валерій. 

Кращою стратегією для України у існуючих обставинах, на думку Чалого, є діяти на випередження та  бути готовими до будь-яких сценаріїв, оскільки Росія є геополітчним хуліганом. Її дії непердбачувані, нелогічні та неконтрольовані – саме через це захід занепокоєний. Від заходу Валерій Чалий хотів би бачити більш активні санкції для оточення Путіна, попередження для очільника держави , а також санкції для Північного потоку.