путінська російська армія вдалася до тактики терору населення України, завдаючи ракетні та артилерійські обстріли по густонаселених містах, оскільки не може досягти своїх цілей на полі бою.

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ у вівторок у столиці Австрії.

“Під постійними обстрілами знаходяться Харків та Миколаїв. Нагадаю, що ці міста є густонаселеними, і невибіркові атаки на них призводять лише до жертв серед мирного населення та руйнування критичної інфраструктури. Але це не випадково, адже таку тактику російської армії ми спостерігаємо протягом п’яти місяців”, – підкреслив Цимбалюк.

Український посол додав, що росія також продовжує тероризувати прикордонні райони Сумської та Чернігівської областей, обстрілюючи їх із мінометів та ствольної артилерії. А загалом лише минулої доби рф обстріляла 42 населені пункти в різних регіонах України.

“Усі ці атаки ще раз доводять – терор щодо населення та цілеспрямоване знищення інфраструктури є невід’ємною частиною російської агресії. Не маючи можливості досягти своїх протиправних цілей на землі, москва зосереджується на терорі”, – наголосив Цимбалюк.

За його словами, паралельно росія посилила свою дезінформаційну кампанію, намагаючись дискредитувати постачання зброї в Україну. “Тому що завдяки цим поставкам росія втрачає склади боєприпасів, командні пункти, військову техніку. А отже – й ініціативу на місцях. Через це російська армія не може необмежено використовувати артилерію для невибіркових обстрілів, знищуючи все перед собою. Тому москва всіма силами намагається зупинити цю життєво важливу військову допомогу українському народу”, – зазначив очільник місії України в ОБСЄ.

Він також вказав на цинічні спроби росії “переконати світ, що якби українська армія припинила опір і українські захисники покинули міста – то в Україні не було б втрат і страждань”.

“Але ми добре знаємо, що відбувається, коли російська армія заходить в українські міста та села. Вбивства, зґвалтування, викрадення, фільтрація, депортація – все це ми вже бачили в Бучі, Ірпені та інших населених пунктах України після їх звільнення”, – заявив Цимбалюк.

Також чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив під час пресконференції у вівторок у Києві, що трагедія в Оленівці має бути розслідувана, а всі винуватці, у тому числі ті, хто намагатиметься приховати цей злочин, мають бути покарані.

“Це ситуація, яка є черговим викликом для усіх політиків, юристів та просто чесних і порядних людей, які вважають, що … ми мусимо поважати правила міжнародного права, а також найпростіші принципи – принципи гуманізму”, – зазначив Рау, коментуючи трагедію в Оленівці.

Він наголосив, що цей злочин має бути “розслідуваний та засуджений”, а відповідальні мають понести покарання.

“Ми мусимо зробити все, щоб ті, хто вчинили цей злочин, хто надихав цей злочин і хто у майбутньому ще буде намагатися приховати всі його деталі – щоб вони понесли покарання”, – наголосив Рау.

Нагадаємо, що в ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії № 210 смт Оленівка на тимчасово захопленій території Донецької області у будівлі, в якій утримувались українські військовополонені, відбувся потужний вибух. За даними російської сторони, в результаті загинули близько 50 українських захисників, ще понад 70 отримали важкі поранення. При цьому кремлівські пропагандисти спробували звинуватити Україну, яка нібито обстріляла своїх полонених воїнів ракетами з американських систем HIMARS.

Як повідомило згодом ГУР МОУ, вибухи відбулись на території промзони в новозбудованому приміщенні, яке мало бути спеціально обладнане для утримання полонених, виведених з “Азовсталі”. Обладнання будівлі закінчилося 2 дні тому, після чого в неї перевели частину утримуваних українських захисників. У воєнній розвідці наголосили, що вибухи в Оленівці, які призвели до загибелі українських захисників – “свідома провокація та беззаперечний акт тероризму з боку збройних сил окупанта”.