Деокупація Луганської області можлива після визволення півдня України. Про це сьогодні, 9 серпня, у спецефірі “Говорить Україна” телеканалів “Дом” та UA заявив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

За його словами, у Росії військовий потенціал, хоч і застарілої техніки, але він в рази більший, ніж у ЗСУ.

“І людський ресурс теж у рази більший, ніж у нас — 140 млн. Як би там не було, хоч вони війну ще не оголошують, але прихована мобілізація йде і постачання нових мобілізованих чи резервістів поки що не припиняються”, — зазначив Гайдай.

Також голова ЛОВА звернув увагу, що лінія фронту величезна і українські сили можуть піти в наступ, але це може закінчитися величезними втратами.

“А для нас насамперед потрібно зберегти якраз бійців, якраз наших військових. Потроху приходить до нас озброєння, ми бачимо як воно працює, як працюють Хаймарси, як працюють так звані “сокири” 777. Все це чудово, але кількість явно ще недостатньо для того, щоб навіть на 100% ми змогли констатувати те, що можемо на всіх напрямках зупинити настання росіян”, — каже Гайдай.

Він підкреслив, що Луганській області, на жаль, дісталася титанічно важка місія.

“Це стримувати максимальну кількість російських військ, не дати можливості їм просуватися з тими темпами, які вони собі планували. І Луганщина це виконала на 100%. Усі військові, всі захисники: нацгвардійці, воїни Збройних сил України, прикордонники, поліцейські — всі, хто захищав Україну тут на території Луганської області, вони виконали своє завдання на 200%”, —зазначив Гайдай.

За його словами, першочергове завдання зараз — перерізати сухопутний коридор на півдні країни, щоб перекрити шляхи для логістики росіянам.

“Тому говорити зараз, що восени відбудеться, деокупація, напевно, все-таки рано. Але те, що після виконання завдання на півдні наші військові зможуть уже посилено визначити увагу і напевно посиляться на фронтах Донецької та Луганської області, то це, звичайно, однозначно. Плюс давайте не будемо забувати, що все-таки західне озброєння до нас приходить, ще раз кажу, не так би швидко хотілося, не в тій кількості, але воно все-таки йде. І рано чи пізно ось ця критична маса, яка зможе вже досить легко зупиняти росіян, вона в нас уже буде. Ось тоді ми можемо говорити про контрнаступи та деокупацію”, — підсумував Гайдай.

Сергій Гайдай зазначив, що жителі Луганщини повертаються до своїх окупованих РФ домівок, тільки щоб забрати речі, адже залишатися в загарбаних містах неможливо. Побачене – жахає, колись успішні населені пункти перетворюються на безлюдні території.

“Якась частина людей почала повертатися назад, це стосується окупованих міст. Десь, якось люди можливо хотіли перевірити своє житло. Не так багато людей повертаються, але вони є. А коли вони повертаються, то вони м’яко кажучи прозрівають від всього, що вони бачать. Побачити повністю зруйновані міста”, – сказав Гайдай.

Також він зазначив, що у захопленому Лисичанську на Луганщині почали діяти партизани. В місті з’явилися листівки з “привітами” окупантам та колаборантам.

“Лисичанськ теж партизанить. “Добрі люди” розклеїли в тимчасово окупованому Лисичанську листівки з “привітами” окупантам та колаборантам” – розповів Гайдай.

На одній із листівок фото окупаційного “мера” Андрія Скорого. Пишуть, що недовго йому бути з “портфелем”.

“Партизани Луганщини нагадують, що кожного лисичанського колаборанта та зрадника буде знайдено та покарано! “Референдуму” не буде, Лисичанськ – це Україна! Наші партизани – люди слова”, – додав Гайдай.