Рінат Ахметов буде контролювати більше 40% ринку української енергетики.

Про це в відео-інтерв’ю заявив голова Асоціації споживачів енергетики, радник Володимира Зеленського, Андрій Герус.

За його словами, рішення Антимонопольного комітету про надання дозволу компанії Ріната Ахметова “ДТЕК Нафтогаз” на придбання акцій ПрАТ “Київобленерго” та АТ “Одесаобленерго” є безпосередньою загрозою незалежності України.

«Наскільки я знаю, ці два обленерго купили за 250 млн доларів. Велика сума – тому що за останні роки була можливість заробити на українській енергетиці, зокрема, на формулі «Роттердам+».

Тому в нас дійсно є такі окремі бізнесмени, які суттєво збільшили свої статки і тепер ці гроші, зібрані через тарифи, можна витрачати на покупку нових активів та подальшу монополізацію ринку», – розповів Герус.

Рішення АМКУ щодо ДТЕК потрібно також розглядати з точки зору енергетичної незалежності України як від зовнішніх сил, так і від внутрішніх факторів, таких як контроль окремо взятого олігарха, стверджує експерт.

Варто зазначити, що на сьогоднішні група Ріната Ахметова контролює понад 80% теплової енергогенерації, більше 80% видобутку енергетичного вугілля, а також Орловський енергоострів, через який може здійснюватися імпорт дешевої електроенергії з Європи.

Окрім цього, додамо,  що нещодавно була проголосована поправка №24, авторства депутата Олександра Домбровського з БПП, яка стосується фактично 10 тисяч українських сімей. Вона забороняє їм будувати домашні сонячні електростанції.

За словами члена команди майбутнього Президента Володимира Зеленського Андрія Геруса, цей же закон дозволяє і далі до 2020 року будувати непотрібні нашій енергетиці гігантські сонячні станції на півдні України за "зеленим" тарифом в три рази більше, ніж у Німеччині.

"Лідером таких будов є ДТЕК  Ахметова, який планує до кінця року побудувати кілька сотень МВт потужностей, отримати цей високий "зелений тариф" (5,4 грн) і працювати з ним до 2030 року", – підкреслює Герус.

Крім того, Герус зазначив, що якщо б Зеленський вже мав повноваження, він би йому рекомендував ветувати закон і повернути в Раду зі своїми зауваженнями на користь середнього класу.