ЗСУ можуть деокупувати Херсон від окупантів до кінця 2022 року.

Росія наближається до програшу у війні в Україні – як до глобального, так і локального на місцях. Зокрема, у Херсоні. У зв’язку з цим російський генерал Сергій Суровікін готує ґрунт для того, щоб, якщо буде ухвалено рішення щодо здачі міста або їх просто виб’ють звідти, можна було згладити ситуацію.

Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов в одному з інтерв’ю.

За його словами, зараз російські окупанти не готуються до виходу з Херсона, вони готуються до оборони. При цьому загарбники проводять інформаційну кампанію під гаслом “Ми дбаємо про людей”. Приміром, з Херсона виводять “Промсвязьбанк”, інші фінансові структури, які росіяни туди завели.

“Причому як виводять – вивозять готівку, сервери, так звану окупаційну владу, переводять – саме переводять – всіх неходячих, важко поранених вивозять, намагаються якомога швидше виписувати з лікарень тих, хто може ходити (…) тобто створюють ілюзію того, що все пропало. Разом з тим вони навпаки заводять туди нові військові підрозділи і готують вулиці міста до оборони”, – розповів Буданов.

За його словами, росіяни розуміють, що, якщо ЗСУ візьмуть хоча б контроль над Каховською дамбою, яка є єдиною повноцінно функціонуючою транспортною артерією, їм доведеться дуже швидко ухвалювати рішення.

“Або дуже-дуже швидко залишати місто і виходити, або вони ризикують опинитися в тій ситуації, в якій раніше опинилися наші підрозділи в Маріуполі. Ситуація дещо інша, але концептуально буде дуже схожа. І ось розуміючи це все, вони готують ґрунт, щоб, якщо буде потрібно, дуже швидко звідти вийти. Однак вони не готуються до виходу зараз, вони готуються до оборони”, – сказав глава ГУР.

Буданов підтвердив, що дамба замінована частково.

“Просто є інші аспекти. Перше: навіщо це робити – що вони втратять і що отримають? І друге: можна частково підірвати дамбу, а можна повністю. Так ось, щоби підірвати її повністю, такі роботи не проведені. Мінування проведено частково для часткової руйнації, якщо знадобиться”, – зазначив він.

За словами Буданова, для того, щоб зруйнувати конструкцію такого рівня, потрібні десятки тонн правильно розташованої вибухівки.

У разі повної руйнації греблі лівобережжя Херсонської області буде повністю затоплено. Росіяни втратить навіть теоретично можливість подачі води до Північнокримського каналу, Крим.

Вони також знищать можливість існування Запорізької АЕС, бо цей об’єкт нерозривно пов’язаний з нею. Окупанти також ускладнять просування ЗСУ на певний проміжок часу – близько двох тижнів. При цьому самі військові РФ будуть змушені відступити до Криму.

При частковому руйнуванні греблі ворог виведе з ладу шлюзову частину, машинні зали і зробить греблю непридатною для використання за призначенням. При цьому збережеться Північнокримський канал, частково буде розлив води. Також ускладниться просування ЗСУ.

Як відомо, зараз окупанти відвозять керівництво і найбільш активних колаборантів. Як можна зрозуміти з їх риторики і дій, вони не збираються в найближчому часі повертатися в Херсон. Зараз вони вирішують проблему того, як відвернути увагу населення від такої принципової поразки, як здача Херсона. Вони хочуть замінити здачу Херсона більш грандіозним порядком, щоб ця поразка розчинилася. Про це розповів відомий публіцист Андрій Піонтковський в інтерв’ю УНІАН.

Президент Зеленський попередив лідерів ЄС, що росіяни замінували Каховську ГЕС.

“Мені здається, що план їхній такий: коли вони перевезуть всіх своїх колаборантів, відведуть елітні війська, в цей момент вони підірвуть ГЕС. Так, вони вже звинуватили в цьому Україну, старий прийом”, – зауважив Піонтковський.

Але завжди потрібно пам’ятати про те, хто зараз знаходиться на чолі Росії – це Путін і Патрушев. Як вони прийшли до влади? У 99-му році, підриваючи будинки в Росії. Вони намагаються утриматися при владі.

Поразка в Херсоні викличе величезну політичну кризу в Росії, і це стане остаточним тригером, що відкриває очі російському населенню про програш у війні.