У 5-ту річницю вбивства журналіста Павла Шеремета активісти провели захід під Міністерством внутрішніх справ. На акції “Шукайте справжніх вбивць” люди вимагали, аби за ґратами опинились справжні виконавці та замовники резонансного злочину.

Попри дощ та негоду, на захід під МВС прийшли чимало людей. Через рух активістів тимчасово довелось перекрити перехрестя вулиць Орлика та Богомольця, повідомляє “24” канал.

Біля будівлі МВС зібрали чималу кількість правоохоронців

Про акцію було відомо заздалегідь, отож небайдужих громадян з синьо-жовтими стягами зустрів чималий кордон правоохоронців. Організатори заходу в анонсі наголосили, що винних у справі просто призначили. І ними виявились Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко та Яна Дугарь.

Які вимоги учасників акції:

  • припинити переслідування невинних,
  • провести внутрішнє розслідування в Національній поліції та покарати відповідальних за фальсифікацію справи,
  • передати справу іншим органам досудового розслідування.

“Все, що відбувається з цими обвинуваченими у справі людьми – це настільки жахливо насправді, що кожен, хто живе в цій державі, і хоч трошки розуміє, що відбувається, не може бути обабіч цього”,– сказав під час виступу Станіслав Кулик, адвокат Андрія Антоненка.

Наприкінці заходу учасники акції запалили багато фаєрів.

Брав участь у заході і громадський активіст Сергій Стерненко. Він наголосив, що вбивство “повісили” на Антоненка, Кузьменко та Дугарь.

“У цей час реальні вбивці на волі. А Аваков пішов собі у відставку, а не в тюрму”, – написав Стерненко у телеграмі.

Відзначимо, що У Міністерства внутрішніх справ, яке займалось розслідуванням убивства Павла Шеремета, – новий очільник. Денис Монастирський отримав посаду 16 липня, замістивши Арсена Авакова. Одне з перших питань, яке йому поставили, – що буде зі справою Шеремета?

Уже згодом в річницю вбивства журналіста у своєму Фейсбук новоспечений міністр зазначив, що “Оцінювати якість і професіоналізм слідчих у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета можна буде тільки після оголошення вироку суду”.

“5 років тому у центрі Києва, внаслідок жахливого терористичного акту, загинув журналіст Павло Шеремет.

Моя позиція щодо розслідування справи Павла Шеремета щира та відкрита. Я вже озвучував її з високої трибуни українського Парламенту.

Зараз справа по звинуваченню трьох підозрюваних знаходиться на розгляді в суді.

Відтак рідні, близькі, українське суспільство – всі ми маємо дочекатися рішення суду, який встановить істину у цій справі.

Саме від двох суддів та трьох присяжних, які відібрані стороною обвинувачення і стороною захисту, залежить доля трьох підозрюваних у загибелі Павла Шеремета.

Тільки після оголошення вироку суду можна буде робити висновки щодо якості та професіоналізму слідства”, – зазначив Денис Монастирський.

Нагадаємо, що Журналіста Павла Шеремета підірвали у власному авто 20 липня 2016 року у Києві. Обвинуваченими у справі назвали волонтера та музиканта Андрія Антоненка, хірурга Юлію Кузьменко та військового медика Яну Дугарь. Дугарь перебуває під особистим зобов’язанням, Кузьменко та Антоненку змінили запобіжні заходи – з утримання під вартою на домашній арешт.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.