Довкола Бахмута Донецької області триває типова війна на виснаження. Значні сили та ресурси витрачаються з обох сторін – як в українських сил для оборони, так і в окупантів для нападу.

Військовий експерт та директор Defense Express Сергій Згурець у своїй колонці для “Еспресо” написав, що для окупантів підійти до околиць Бахмута чи навіть оточити місто – це єдиний шанс роздути тактичний успіх хоча б до якоїсь перемоги. Він наголосив, що просування бодай на 100 чи 500 метрів можна подавати, як перемогу на російських пропагандистських каналах, оскільки на всіх інших напрямках у ворога системні стратегічні поразки.

“До речі, у окупантів за останню добу вже почали називати безліч містечок на південь від Бахмута, де начебто відбулося захоплення цих населених пунктів вагнерівцями. Вони говорять про Курдюмівку, і про Кліщіївку, і Андріївку, і Зеленопілля, але якщо зважити на повідомлення Генштабу України, то можна сказати, що після неймовірних втрат, ворог має обмежений тактичний успіх, хіба що у селищі Озерянівка. Але це позиційна війна, і в цій зоні за шість місяців ситуація нагадує “гойдалки”, коли противник зупиняється, його накриває вогнем, і він зазнає втрат. А потім ми відбиваємо назад позиції, де ворог просунувся на нашу територію. Думаю, що так буде й далі”, – зазначив експерт.

За словами Згурця, незважаючи на всі складнощі, Бахмут буде утримано.

“Особливо, якщо з боку українських сил будуть застосовані наземні резерви та артилерія, адже все це буде незайвим для наших бійців, які утримують Бахмут і лінію оборони навколо нього”, – резюмував експерт.
Біля Бахмута досі тривають важкі бої, але Збройні Сили України мужньо відбивають атаки ворога. Російські війська мають там певну тактику – влаштовують в районі Бахмута до 10 штурмів за кілька днів.

Про це 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник. Він пояснив, що росіянам не вистачає сил та ресурсів. Адже якби їм вистачало військ на Сході та Півдні, то окупанти показували б якусь успішну динаміку.

За його словами, історична іронія полягає в тому, що українська “22 армія світу” показує блискучу динаміку наступу на російську “другу армію світу”.

Ми не можемо собі дозволити такої тактики, якої дозволяють собі росіяни – за кілька днів в районі Бахмута завдають до 10 хвиль піхотних штурмів. Тобто вони і надалі практикують так звану “жуковщину” і банально хвиля за хвилею кидають своїх солдатів на убій,– пояснив Черник.

Він зазначив, що Україна собі не може такого дозволити. “Наш солдат – на вагу золота чи може й більше”, – сказав експерт.
Черник запевнив, що тільки добре продумані контрнаступальні дії помножені на розбивання логістичних ланцюжків – так звана “херсонська методика”, яка себе виправдала на 100 відсотків – дозволить нам перемогти у цій війні.

“І ми обов’язково переможемо. Однак маємо пам’ятати, що здоровий глузд і терпіння – це умова нашої стратегічної допомоги”, – підсумував експерт.

До слова, українські військові вже багато тижнів руйнують плани росіян щодо захоплення Бахмута. Наші десантники показали, як захопили ворожу позицію. Крім того, в Інституті вивчення війни припускають, що за декілька тижнів темпи бойових дій на Сході можуть посилитися.