Міністерство оборони Великобританії повідомило, що в останні тижні солдати російської армії поступово просуваються через руїни Мар’їнки, міста Донецької області. Наразі Росія, ймовірно, контролює більшу частину забудованої території.

Як йде мова у зведенні Міноборони Британії у Twitter, українські захисники, як і раніше, контролюють ділянки території на західній околиці міста.

Зазначимо, що Мар’їнка знаходиться на лінії фронту з 2014 року. До війни її населення становило 9000 осіб. За даними британської розвідки, зараз вона повністю зруйнована: кадри з дронів показують, що переважна більшість будівель перетворена на руїни.

«Відновлення дій Росії в Мар’їнці є частиною осіннього наступу Росії, пріоритетом якого є розширення контролю Росії над частинами Донецької області, що залишилися. Цілком ймовірно, що це все ще одна з основних військових цілей Кремля», — зазначають Міноборони Британії.

Зруйноване в результаті бойових дій місто Мар’їнка перебувало на лінії фронту з початку вторгнення, і бої серед руїн тривали майже щодня. Українські військові заявляли, що чеченські підрозділи перебувають у різних точках на лінії фронту в Донецькій області.

Звернемо увагу, у новому зведенні Інституту вивчення війни йде мова про те, що Збройні сили України, ймовірно, зайняли нову позицію в районі острова Білогрудів на південний захід від Херсона. Тим часом окупанти продовжують просуватися під Авдіївкою.

Українські війська продовжили операції на лівому березі Херсонської області і нещодавно зайняли підтверджену позицію на острові Білогрудів на південний захід від Херсона. Геолоковані кадри, опубліковані 30 листопада, 1 грудня та 3 грудня, свідчать, що ЗСУ вступили в бій з російськими військами в населеному пункті Білогрудове (11 км на південний захід від Херсона).

Як припускають в ISW, це вказує на те, що російські війська, ймовірно, контролюють більшу частину острова Білодрудів, а українські сили нещодавно зайняли позиції поблизу села Білогрудове.

Один з російських «воєнкорів» також заявив, що станом на 4 грудня ЗСУ мали позиції в Білогрудовому. Інший «воєнкор» стверджував, що українські сили нібито тимчасово просунулися на південь від Кринок, але вогонь російської артилерії буцімто змусив ЗСУ відійти з нової позиції. Інші «воєнкори» стверджували, що біля Кринок тривають бої, але ні українські, ні російські сили останнім часом не просувалися.

Український оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російське угруповання військ Дніпро в Херсонській області користується поганою погодою для перегрупування та зосереджує свої основні сили проти українського плацдарму в Кринках.

На Авдіївському напрямку російські війська 4 грудня продовжили наступальні дії та мають підтверджене просування. Опубліковані 4 грудня геолоковані кадри свідчать, що окупанти просунулися поблизу водосховища безпосередньо на північ від Авдіївки. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 4 грудня, свідчать, що війська РФ просунулися в межах Степового (5 км на північний захід від Авдіївки).

Російські «воєнкори» стверджували, що російські сили консолідували контроль над позиціями в Степовому та навколо нього, а один російський «воєнкор» заявив, що російські війська нібито просунулися на відстань до 600 метрів у лісовій зоні на південний схід від Степового. У російських провоєнних пабліках також йдеться про важкі бої поблизу Авдіївського коксохімічного заводу (на північний захід від Авдіївки) і в промисловій зоні (на південний схід від Авдіївки).

Також в ISW підтверджують, що ЗСУ нещодавно контратакували поблизу Авдіївки та станом на 1 грудня відновили втрачені позиції. Геолоковані кадри, опубліковані 4 грудня, показують, як українські сили атакують російські позиції в смузі дерев на південь від Степового.