Колишній прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон видав мемуари, в яких, зокрема, розповів про своє знайомство з президентом Росії Володимиром Путіним.

Кемерон характеризує Путіна як “націоналіста старого гарту” і цитує його слова про Крим і Україну, повідомляє BBC.

Відзначається, що на саміті “Великої вісімки” Девід Кемерон зустрівся з Володимиром Путіним і розповів йому про свою давню подорож до СРСР, перерахувавши міста, в яких тоді побував: Москва, Ленінград, Ялта, Київ… Путін, за спогадами Кемерона, перервав його словами: “Ялта і Київ – вже не частина моєї країни”.

У мемуарах екс-прем’єр Британії так згадує той діалог: “Я на мить побачив сильний особистий біль, який розвал Радянського Союзу заподіяв цьому націоналісту старого гарту”.

Додамо, що збройна агресія Кремля проти України, що прикривається заявами президента РФ Володимира Путіна про захист російськомовних,коштувала Донецькій і Луганській областям, а також контрольованій офіційним Києвом території, загибеллю 20 тисяч осіб.

Про це відомий російський журналіст і публіцист Олександр Невзоров.

“Він – Путін згадав, то турбота про відмінки, правильність віддієслівних конструкцій, прикметників і взагалі про російську мову Донбасу коштувала 20 тисяч трупів. Тому що якщо ви пам’ятаєте, з чого починалася ця мила історія, – вона починалася з турботи про російську мову і про утиски цієї мови на територіях Донбасу, зокрема в Україні”, – розповів журналіст.

Він також зачепив тему місцевих виборів на непідконтрольній території Донбасу.

“Ви знаєте, що це питання було піднято. І Зеленський абсолютно справедливо розсудив і сказав, що взагалі будь-які розмови про будь-які вибори можливі тільки після того, як Росія виведе свої війська з Донбасу”, – погоджується Невзоров.

“Зрозуміло, негайно тут же возбухли пропагандони. Негайно розкричався, як завжди (оскільки у нього немає вже аргументів, крім власних децибелів), Соловйов. Але взагалі, наявність російських військ на Донбасі – це загадка тільки для Соловйова”, – зауважив публіцист.

Він спробував пояснити, яку роль відіграють війська РФ на Донбасі, ведучи”дуболомно спровоковану Росією війну”.

“Ось одна справа – у нас є … теоретик Сурков в курному жабо, який гусячими перами креслить геополітичні прожекти про те, яким має бути Донбас. Інша справа – виконавці. … Ми давно спостерігаємо за Донбасом, ми бачили, що ті кримінальники, які на цьому Донбасі захоплювали владу, – їх частково перебили, частково пересаджали”, – резюмував Невзоров.