Володимир Зеленський відмовився від запрошення Олександра Лукашенка приїхати в Білорусь через Володимира Путіна.

Президент України Володимир Зеленський відмовився від запрошення глави Білорусі Олександра Лукашенка приїхати до Мінська на відкриття II Європейських ігор, які стартували 21 червня. Про це повідомила прес-секретар Президента України Юлія Мендель.


«Найближчими днями не планується візитів до Мінська», – сказала Мендель.

Як відомо, на церемонії відкриття Європейських ігор були присутні президенти Росії і Чечні – Володимир Путін і Рамзан Кадиров. Також був запрошений прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.

Церемонія проходила на мінському стадіоні «Динамо». Спортивні змагання триватимуть до 30 червня. В іграх візьмуть участь понад 3 тис. спортсменів з 50 країн світу, які змагатимуться в 15 видах спорту.

До гостей церемонії та учасників II Європейських ігор звернувся з відеозверненням Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

«Спорт може бути прекрасним посередником для дружби, взаємної поваги і світу. Я вітаю основи інклюзії та відсутність дискримінації, згідно з якими проводяться Ігри. Ці цінності лежать в основі цілей сталого розвитку нашого спільного плану, спрямованого на те, щоб ніхто не залишився в стороні», – сказав Антоніу Гутерріш.

Відзначимо, що Володимир Зеленський закликав не допустити того, щоб війна стала звичним явищем для наступних поколінь українців. Президент України виступив з потужним заявою в День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Він нагадав про те, що 22 червня 1941 почалися бомбардування Києва. У зв'язку з цим він закликав українців пам'ятати «подвиг тих, хто захищав нашу країну».