Президент Литви Гітанас Науседа заявив про велику ймовірність російської агресії проти України. Науседа вважає,  що може здійснитися найгірший сценарій.

Про це глава Литви розповів журналістам в п’ятницю після бесіди країн східного флангу НАТО з президентом США Джо Байденом.

“Як я сказав президенту США, це дзвіночок не тільки для України, це дзвіночок і для всього східного флангу НАТО, країни Балтії теж відчувають пряму загрозу. Тому ми домовилися, що відповідь США у військовому сенсі цього слова буде адекватною, ми можемо розраховувати на підкріплення у військовому сенсі, яке дозволить нам почуватися більш захищеними”, – зазначив Науседа.

За його словами, ймовірність російської агресії дуже висока.

“Є багато ознак, які показують, що може виповнитися і найгірший сценарій – військова інтервенція на територію суверенної незалежної держави. Ми разом маємо зробити все, щоб цього найгіршого сценарію не було”, – наголосив президент. 

Науседа вважає, що “ми самі маємо зробити все”, щоб для безпеки Литви та регіону не виникло додаткових викликів. 

У бесіді з Байденом президент Литви також підкреслив, що в умовах військової загрози, що виходять від Росії, важлива єдність партнерів по НАТО.

Нагадуємо, що 7 грудня відбулися переговори президентів РФ та США. На них Путін висунув нову вимогу, виконання якої має лишити Україну поза НАТО. Втім наразі він не має згоди Заходу на її виконання. А генсек НАТО відкинув вимогу Росії щодо нечленства України в Альянсі.