Народні депутати України напружились. В сесійну залу можуть завітати представники ТЦК.

Прецеденти роздачі повісток депутатам уже були в багатьох регіонах. Стало відомо, що на Львівщині депутатам Червоноградської міської ради представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки на засіданні вручили повістки.

Зокрема, головуючий перед початком сесії надав слово представнику ТЦК, який заявив, що більшість депутатів Червонограда вже були у військкоматі та пройшли військово-лікарську комісію.

Так скоро може дійти і до Верховної Ради, адже зараз допрацьовують законопроєкт про мобілізацію, де цілком можуть прибрати норму про бронювання депутатів від служби в армії. Народний депутат, заступник голови відповідного парламентського Комітету, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв заявив, що наразі всі розуміють те, що мобілізація має бути справедливою.

Він також підкреслив, що вже є готові депутати, які можуть йти на фронт і воювати пліч-о-пліч зі звичайними людьми. Так й сформується новий батальйон, який мав би назву депутатський.

«Я не один хто готовий бути мобілізованим. У нас достатньо моїх колег, які також часто бувають на лінії фронту і з допомогою і з тим щоб зрозуміти, що відбувається та чим допомогти», — повідомив експерт.

Проте він підняв питання, що якщо депутати підуть на фронт, то як будуть врегульовувати, безпосередньо саму роботу Верховної Ради:

«Хтось має взяти на себе функціонал прийняття законів. Якщо це не виконує Верховна Рада, то це має виконувати або кабінет міністрів або президент» — прокоментував народний депутат.