Радник голови Офісу президента Олексій Арестович розповів, що ЗСУ «підкошмарюють» російські окупаційні війська поблизу Херсона і ведуть успішні бої на Запоріжжі

Росія продовжує намагатися перекидати у напрямку Херсона якісь резерви, однак їх немає. Про це Арестович розповів у розмові з російським юристом, правозахисником Марком Фейгіним.

«Херсон – місто-герой. Великих подій там нема. Наші потроху «підкошмарюють» противника по передньому краю працюють, артилерія працює і таке інше. Вони намагаються перекидати туди якісь резерви, яких також немає. Повільно, тихо ми підбираємося до них на м’яких лапах, а до них підбирається хутрове звірятко на «п» починається на «ц» закінчується. Я думаю, що там усе буде гаразд. Єдине, що зараз якраз дні, коли обидві сторони поповнюються», – сказав Арестович.

Арестович зазначив, що аналогічна ситуація спостерігається і на Запоріжжі.

«Запорізька область. Такі ж бої на нашу користь. Видихаються. Навіть британські аналітики сьогодні опублікували, що російському наступу залишилися тижні, хоч раніше говорили, що місяці. Всі ці хоробрі наскоки мені здаються малоперспективними», – додав він.

Радник керівника Офісу президента Олексій Арестович вважає, що російська армія не має ресурсів і особового складу, щоб захопити Донецьку область. Окупанти практично вичерпали свої можливості. За словами Арестовича, для окупації регіону потрібно взяти чотири таких великих міста, як Лисичанськ та Сєвєродонецьк.

“А де ж взяти угруповання? Для цього потрібне угруповання вдвічі більше, ніж те, що штурмувало Лисичанськ і Сєвєродонецьк, і все його там і залишити. У них немає таких можливостей”, – сказав він.

Радник глави ОП додав, що армія РФ не витримує норм комплектування своїх частин. Також він зазначив, що під Ізюмом українські військові потрапили в польовий пункт управління однієї з російських дивізій, якого тепер не існує. На цьому напрямку, за його словами, окупанти зазнають численних втрат.

“Там дуже не радісно наступати російським військам. Втрати, втрати, втрати. Дуже сильно там болісно. Фізично нема кого кидати на “звільнення” Донецької області”, – сказав він.

До слова, у міністерстві оборони США заявили, що окупаційні війська Росії намагаються націлитись на зброю, яку українській армії передають західні партнери. Проте в окупантів нічого не виходить.

Спроби Кремля перешкодити постачанню західної зброї в Україну залишаються безуспішними, повідомив високопосадовець Пентагону у п’ятницю, 24 червня, передає Reuters. За словами американського чиновника, зброя, включно із системами далекого радіусу дії, надходить до країни без впливу на цей процес із боку російських окупантів.

“Росія намагається, але не може націлитись на західну зброю, що поставляється в Україну, зокрема системи великої дальності, які, як сподівається Київ, матимуть вирішальне значення на полі бою”, – заявив він.

Зазначимо, що офіційні особи та аналітики США прогнозують, що постачання нових систем озброєнь допоможе ЗСУ відвоювати свої території у російських окупантів. При цьому війська РФ виснажені, тоді як українська армія освоює дедалі досконалішу зброю. За словами голови Об’єднаного комітету начальників штабів, генерала Марка Міллі, прибуття американських далекобійних артилерійських систем має допомогти Україні у майбутніх боях.