У Криму знайшли ОРК “Іскандер”, який може дістатись до Києва за п’ять  хвилин.

Про це повідомляє Радіо Свобода “Крим. Реалії”.

У сюжеті зазначають, що “іскандери” Росія вперше представила у 1999 році, відтоді їх постійно модернізують.

Максимальна відстань ураження цієї установки невідома. Однак американські вчені припускають, що “іскандери” можуть запускати ракети на 5 тис. км.

У Криму ж вони потрібні, щоб загрожувати румунському порту “Констанца”, де базуються кораблі НАТО.

Теоретично вони можуть вдарити і по материковій Україні, відстань від Криму до Києва вони можуть подолати за 5 хвилин.

“Від Криму до Києва 900 км, із кривизною дороги трішки більше тисячі. Всі стратегічні об’єкти України опиняються під загрозою. Невідомо, чи зможе українська система протиракетної оборони відслідковувати, принаймі, всі ці можливі пуски, адже дальність пуску 5 хвилин”, – коментує експерт з міжнародних відносин Сергій Толстов.

У міноборони повідомили, що вже давно розробляють алгоритм протидії таким ракетам. Однак у РФ заявили, що їній “Іскандер” неможливо збити.

“Міністр оборони Азербайджану буквально рік-півтора тому заявив, що їхні ПРО готові збивати так звані вірменські “Іскандери”, – повідомив начальник командування прес-центру повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Також зазначається, що “іскандери” декілька разів помічали у Криму у 2016 році, під час навчань “Кавказ” на об’їздній дорозі до Ялти. Та ще раніше, у 2014, їх бачили у Керчі.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Раніше, супутникові знімки підтвердили, що Україна опинилася в радіусі ураження російських балістичних ракет. Компанія Imagesat International на замовленням телеканалу Fox News зробила супутникові знімки, які підтвердили розміщення ракет та пускових установок «Іскандер» у Краснодарі.

На знімках показані бункери, ангари для техніки, пускові установки, а також транспортно-зарядна машина, яка дозволяє швидко перезаряджати ракети. В одному з бункерів через відчинені двері видно ще одну машину для перезарядження.

Fox News зазначає, що Росія також перекинула Іскандери біля кордону з Монголією, в Улан-Уде. Тут супутник зафіксував чотири пускові установки і одну транспортно-зарядну машини.

За даними ImageSat International, ракетні батареї – це, можливо, сигнал РФ для США.