Президент України Володимир Зеленський разом з іншими співробітниками Адміністрації намір переїхати з Банкової в "опенспейс" зі скляними стінами.

Про це розповів глава АП Андрій Богдан в неділю, 16 червня. За його словами, з Адміністрації хочуть зробити організацію, де "будуть знаходиться вчені, дослідники, талановиті люди, реформатори".

"Ми тримаємо напрямок на офіс європейського типу. Тому ми плануємо переїзд в інше приміщення. Це буде "опенспейс", зі скляними стінами, куди може спокійно прийти будь-який громадянин України", – зазначив Богдан.

На питання, що буде зі старою спорудою, він відповів, що розглядається кілька варіантів.

"Можна, звичайно, продати стару будівлю АП. А гроші повернути в бюджет. Але ми розглядаємо і варіант створити в будинку на Банковій музей української державності. Адже такого музею в Україні немає", – підкреслив Богдан.

Раніше Зеленський заявляв про пропозицію перенести Адміністрацію президента "де немає пробок", зокрема за межі столиці.

"Я буду точно стояти в заторах. Я не збираюся перекривати дороги. Затори це жах, чому через політиків мають страждати люди", – відповів Зеленський на питання, чи буде користуватися президентським кортежем.

На питання про небезпеку, в разі відмови від кортежу, Зеленський заявив, що є кілька варіанта.

"Перший. Я перенесу туди резиденцію, де немає пробок. Просто перенесу з Києва. Ну якщо я зрозумію, якщо мені з безпеки скажуть, що так не можна. Ти тут прийшов, купа кланів хочуть тебе грохнути, значить, перенесемо за місто…", – сказав тоді президент.

В свою чергу, заступник глави Адміністрації президента Юрій Костюк заявив, що переїзд команди Володимира Зеленського з Банкової досі планується оскільки їм там важко.

Ми дуже хочемо переїхати. І ми робимо все, для того, щоб знайти правильний варіант, який буде швидким і бюджетним, і в якому можна буде дотриматися всіх необхідних норм безпеки", – сказав Костюк.

За його словами, працювати в будівлі на Банковій команді президента "дуже важко". Він зазначив, що будівля Адміністрації президента схожа на "суміш університету з будинком Пшонки і зі спробою Версаля, але трошки недоробленого і бюджетного". Костюк додав, що в будівлі завжди зашторені вікна і погано працює wi-fi "через безпеку".

Заступник глави АП зазначив, що завжди прикриватися словом "безпека" не можна, і у XXI столітті проблем з інтернетом в Адміністрації президента бути не повинно.

"Коли ми тут провели чотири дні, ми зрозуміли, що будь-які труднощі, які є, ми повинні подолати – і переїхати звідси", – сказав він.