Кандидат у мери Харкова Ігор Терехов хоче, щоб російській мові повернули статус офіційної у Харкові. Як аргумент він використав те, що більшість містян користуються нею у побуті.

Ігор Терехов в інтерв’ю ЗМІ зробив заяву, що українською вдома користується мало харків’ян. Кандидат у мери Харкова стверджує, що харків’янам комфортніше говорити саме російською. Однак на його думку, це не означає, що з українською у місті якісь проблеми.

Це позиція нашої регіональної політичної сили, тому що насправді сьогодні більше, ніж 80% населення міста Харкова розмовляє російською мовою. Запит суспільства в місті Харкові на російську мову існує, – сказав Терехов.

Поплічник Кернеса заявив також, що у Харкові люди вдома говорять російською, а діти начебто розмовляють українською лише у школах.

“Людям зручно спілкуватися російською мовою. Інтереси харків’ян для мене вище всіх інших інтересів. Вибачте, але я буду відстоювати це”, – заявив він.

Нагадаємо, що майже одразу після рішення суду скасувати статус регіональної російської, Ігор Терехов заявив, що домагатиметься її повернення. Він стверджував, що юристи готують “ґрунтову апеляційну заяву”.

Терехов додав, що закон про мову він порушувати не буде. Тому сесії Харківської міської ради вестиме українською.

За інформацією 24 каналу, Харківський окружний адмінсуд 18 травня 2021 року скасував російську мову як регіональну.

Гарантував такі мовні засади закон “Ківалова-Колісніченка” часів Януковича. У 2018 році його визнали неконституційним.
Відтак у тих регіонах, які встигли взяти за офіційну якусь мову, окрім державної, у судах почали скасовувати.
Харків був останнім з великих міст, де таке рішення ухвалили. Це зробили попри неабиякий супротив місцевих чиновників.
Судові засідання щодо цього тривали протягом 4 років. Позивачем здебільшого був львівський активіст Святослав Літинський.