Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон провів телефонну розмову із президентом РФ Володимиром Путіном і висловив стурбованість щодо нарощування російських військ на кордоні з Україною, про це зазначено на сайті британського уряду.

Прем’єр-міністр сьогодні поговорив із президентом Росії Володимиром Путіним. Він висловив глибоке занепокоєння Сполученого Королівства нарощуванням російських військ на кордоні з Україною та підтвердив важливість роботи дипломатичними каналами для зниження напруженості та пошуку довгострокових рішень, — йдеться в повідомленні.

Також, Джонсон підкреслив прихильність Великої Британії до територіальної цілісності та суверенітету України та попередив, що будь-які дестабілізуючі дії будуть стратегічною помилкою, яка матиме серйозні наслідки. Він також визнав важливість діалогу з міжнародної та регіональної безпеки, і вони погодилися, що абсолютно необхідно, щоб усі сторони поважали умови Мінського протоколу.

Окрім безпекових питань під час розмови представники обох держав обговорили прогрес у розв’язанні проблеми зміни клімату та захисту лісів, що обговорювались на кліматичній конференції COP26 у Глазго у листопаді 2021 року.